Císařské lázně, Karlovy Vary, rekonstrukce,
Jeden a půl miliardy korun, to je částka, kterou do současné doby utratilo a vedení Karlovarského kraje a vytvořilo tak nový rozpočet na rekonstrukci Císařských lázní v Karlových Varech. Ta přitom byla naplánována a vysoutěžena za osm set milionů korun s tím, že polovinu uhradí stát ze svého rozpočtu. To ale neseděl v hejtmanském křesle Petr Kulhánek (STAN/KOA).

Částka na rekonstrukci Císařských lázní je nyní téměř o sto procent vyšší, než bylo původně plánováno!

„Je neuvěřitelné, co se s tímto projektem stalo. Současné vedení kraje dostalo peníze, dotaci i zahájenou stavbu. V podstatě mohlo jen kontrolovat průběh prací a poté kolaudovat a slavnostně otvírat. Místo toho se stále vymýšlí nové a nové věci, projekt se neskutečně prodražuje a já se obávám, že nakonec nebudou stačit ani dvě miliardy,“ kritizuje počínání hejtmana a vedení Karlovarského kraje místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová.

Podobný názor má i exhejtman Petr Kubis. Ten je rovněž krajským zastupitelem a absolutně se neztotožňuje s kroky současného vedení kraje. „Císařské lázně jsou velmi cennou památkou. V původním projektu, podle kterého byla rekonstrukce stavby zahájena, byl zachován celý ráz budovy a kladen byl důraz i na zachování léčebných procedur v objektu. Nyní se ale některé koupelny zrušily a z těch dalších bude něco jako muzeum. Léčit se tedy v Císařských lázních nebude a to mi přijde jako špatné rozhodnutí,“ říká Petr Kubis.

Primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová stále nedokáže odpovědět ani na otázku, zda v Císařských lázních bude bydlet Karlovarský symfonický orchestr. Město totiž stále nedostalo od kraje konkrétní a jasně specifikovanou nabídku k pronájmu prostor pro hudební těleso.

Při pohledu na aktuálně utracené peníze se těžce dýchalo i krajskému  zastupiteli  Janu Vrbovi. Ten poukazuje na skutečnost, že nelze všechny krajské peníze utratit v Karlových Varech. Rozpočet kraje je podle něj určen pro všechny obce a města a ne jen pro jedno. „Je pro mě neuvěřitelné, že starosta Chebu, Mariánských Lázní, Františkových Lázní nebo Chodova neprotestují a nevadí jim, že místo toho, aby za stovky milionů krajských korun zvelebovali svá města a obce, kryjí dnes už megalomanský projekt hejtmana Petra Kulhánka,“ doplňuje Jan Vrba.

Částka na rekonstrukci Císařských lázní je nyní téměř o sto procent vyšší, než bylo původně plánováno a navýšení ceny zdaleka nezpůsobila válka na Ukrajině nebo zdražování cen materiálů. „Tím zásadním důvodem jsou neustálé zásahy do schváleného projektu a neustálé nesmyslné výmysly, které se daly odložit a mohly se realizovat později. Dlouhodobě se obávám, že vedle astronomické cifry za rekonstrukci bude problém i s dodržením termínu a ohrožena tak bude i dotace, což by mělo pro Karlovarský kraj katastrofální následky,“ dodala Jana Mračková Vildumetzová.

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře