Na mostě lásky v Sokolově došlo k odstranění zámků ze zábradlí, Sokolovský Most lásky dostal nový kabát
Sokolov – Na mostě lásky došlo k odstranění zámků ze zábradlí. Lidé se však bát, že o zámky přijdou, budou pouze přesunuty na nový závěsný systém. Část zámků je již přesunuta, zbytek bude přesunut v nejbližší době.
Na moste lasky v Sokolove doslo k odstraneni zamku ze zabradli Zpravy Karlovarsko

Most lásky je krásnou tradicí, která se stala populární po celém světě. Páry si zde zavěšují zámky s vlastními iniciálami jako symbol své lásky a oddanosti. Ne jinak se tomu stalo i v Sokolově, kde i pro zdejší zamilované páry vytvořili romantické místo, které vyzařuje všem známý krásný cit do svého okolí. V roce 2012 přišla s myšlenkou založit sokolovský most lásky místní básnířka Lisa Gaman. Za pomoci církve adventistů a města Sokolov byla tato myšlenka zrealizována. Z počátku jistě nikdo nepředpokládal, že se tato krásná a romantická myšlenka stane nejen tradicí, ale že se ve výsledku také stane značnou zátěží pro mostní konstrukci, zejména zábradlí. Je důležité najít řešení, které bude pro všechny bezpečné a udržitelné.

Tímto řešením je v tuto chvíli již zmíněný nový závěsný systém, který bude umístěn na začátek mostu a bude jej možné využít na zavěšení stávajících zámků, ale také na umístění zámků nových. Jen tím se může zachovat krásná tradice mostu lásky pro další generace. Věříme, že tuto krásnou myšlenku pomůže ochránit i sv. Jan Nepomucký, který střeží Sokolov již od roku 1729.

Zdroj a foto: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře