Jedním z nejžádanějších zaměstnavatelů v regionu je DPKV, MHD, jízdné, Změny v karlovarské MHD přinesou cestujícím více pohodlí
Sliby se mají plnit, říká Štěpánka Steinová (Karlovaráci) – MHD v Karlových Varech je pro mládež a studenty již čtvrtý rok zdarma.

Zklidnění dopravy, přívětivý krok pro mladé lidi a seniory, ale i ochrana životního prostředí. To vše hrálo roli při prosazování MHD zdarma pro vybrané skupiny. Je to již čtvrtý rok, co mohou děti do 19 let i senioři jezdit veřejnou dopravou v rámci Karlových Varů zdarma.

„Těch podnětů, proč sáhnout právě k tomuto kroku, byla hned celá řada. Na prvním místě to byl prostý fakt, že jsme jako Karlovaráci právě s tímto programem v roce 2018 kandidovali do komunálních voleb. Jsme moc rádi, že se nám to podařilo prosadit hned v prosinci téhož roku a od 1. ledna 2019 tak tisíce sousedů mohou jezdit bezplatně,“ říká zastupitelka Štěpánka Steinová (Karlovaráci).

V roce 2018 se podařilo jízdné zdarma prosadit i přes odpor opozičních zastupitelů. Roční náklady byly vyčísleny na 4,5 milionu korun, což se ukázalo jako zanedbatelná suma. I vzhledem k tomu, že dopravní podnik má třistamilionový obrat a případná ztráta je karlovarským magistrátem kompenzována. Za poslední čtyři roky se služba stala samozřejmou součástí města a je velmi využívána.

Karlovaráci chtěli a chtějí postupnými konkrétními kroky zpříjemnit život mladým občanům Karlových Varů. Osobně vnímám jízdné zdarma jako jednu z mnoha cest, jak udělat naše město atraktivnější pro mladé lidi a studenty. V karlovarské populaci trvale klesá podíl mladých lidí. Každý krok, jak tento trend zvrátit, se počítá,“ uzavřela zastupitelka Steinová.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Populární
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře