Stovky školáků se účastní projektu Notes strážníka Pavla
Dotaci ve výši 50 000 korun získala Městská policie Sokolov na populární preventivní projekt „Notes strážníka Pavla“, který je určený pro žáky z prvního stupně základních škol. Dotaci získala od Karlovarského kraje, stejně jako městské policie z několika dalších měst v regionu, ať už to byly Karlovy Vary, Cheb nebo Ostrov, a také Chodov a Mariánské Lázně.

Za peníze přidělené z krajské dotace pořídila Městská policie Sokolov například omalovánky s preventivní tématikou, velký Pavlův zápisník, zápisníček nebo reflexní odznaky a přívěsky. Na Sokolovsku spolupracuje Městská policie Sokolov s osmi základními školami v Sokolově, Březové, Lomnici a Svatavě, což představuje zhruba 650 dětí ročně.

Městské policie získaly peníze po rozšíření zásad o poskytování dotací, kdy možnost žádat o dotace v této oblasti, kromě neziskových organizací, dostaly také obce. Následně získaly možnost „sáhnout“ si na finance také projekty na úrovni primární sociální prevence, kterou si obce prostřednictvím obecních a městských policií realizují samy. Tento počin posunul preventivní činnost strážníků zase o další úroveň výše, protože tak dostaly šanci zapojit se do preventivních aktivit a získat potřebnou finanční podporu i menší obce. „Notes strážníka Pavla“ je jedním z nejúspěšnějších společných počinů strážníků a jejich preventistů v Karlovarském kraji. Každý školní rok se do projektu zapojuje kolem 3 500 školáků z téměř čtyř desítek škol. 

Zdroj: Město Sokolov

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře