Město Sokolov upraví lesní porost u zahrádek nad Baníkem
Město Sokolov připravujeme úpravu a vyčištění další zelené plochy, kam můžete následně zamířit na procházku či za kouskem přírody. Město Sokolov upraví lesní porost u zahrádek nad areálem Baník.

Budou odtěženy suché a neperspektivní dřeviny, bude provedena výchovná a zdravotní probírka. Dále dojde k prosvětlení porostu a vyčištění podrostu. V neposlední řadě budou odstraněny vzniklé černé skládky, a to především skládky bioodpadu.

Město proto žádá občany, aby do budoucna o udržovali čistotu v této lokalitě. Vznik nových skládek bude monitorován a hrozí nemalé pokuty. Pokud se potřebujete zbavit bioodpadu, je možné využít služeb sběrného dvora nebo bioodpad kompostovat na vlastním pozemku. Bioodpad ze zahrad jednak narušuje vzhled lokality, ale také ničí lesní prostředí.

Práce v této lokalitě budou probíhat od 11. 10. 2022 až do ukončení, což se přepokládá na konci měsíce října. Cesta k zahrádkám zůstane přístupná, ale dbejte v celé lokalitě (viz zákres) zvýšené opatrnosti. Bude se zde pohybovat těžká technika a hrozí pády stromů.

MESTO SOKOLOV UPRAVI LESNI POROST NAD BANIKEM

Zdroj a foto: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře