Město Sokolov obdrželo dotaci na ošetření stromů v parcích
Město Sokolov obdrželo v rámci programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na podporu prevence proti suchu, zadržení vody v krajině a péče o zeleň dotaci ve výši 510.986,48 Kč. Tato dotace pomůže ošetřit celou řadu stromů v parcích. Konkrétně se jedná o Zámecký park a Husovy sady, jenž tvoří nejucelenější zelenou plochu uprostřed města.

Odborná péče bude zahrnovat provedení zdravotních řezů, instalace bezpečnostních vazeb, obvodové redukce, provedení bezpečnostních řezů a dalších zásahů, které mají za cíl maximálně prodloužit životaschopnost vzrostlých stromů a zajistit bezpečnost.

V budoucnu může docházet ke značení těchto stromů, nejedná se však o stromy určené ke kácení, ale naopak k ošetření. Zmíněné parky jsou jednou z nejstarších součástí Sokolova, existují zde již stovky let. V minulosti se v nich nacházel mimo jiné i vodní příkop okolo zámku, skleníky s pověstnou sbírkou ananasů a subtropických rostlin, barevně bohaté záhony letniček, které tvořily součást výzdoby sídla Nosticů. Byla zde i obora, kde se chovali daňci či prostor pro pěstování ovocných stromů, v Lobezském potoce se chovaly „zlaté rybky“.

Kdysi se jednalo o jeden rozhlehlý park, který byl později rozdělen hornickou cestou, která propojovala důležitá důlní střediska, na dvě části. Jak je vidět, provází parky obyvatele Sokolova již opravdu dlouho a není tomu jinak ani nyní. V současné době jsou velmi oblíbené pro procházky či trávení volného času. Kromě zeleně najdete v parcích botanickou stezku, rybníky s ostrůvky a vodotryskem či relaxační zahradu. Parky jsou také domovem rozmanitých druhů živočichů, např. ptactva.

Zdroj a foto: Město Sokolov

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře