Město Karlovy Vary vyřešilo dlouholetý sousedský spor
Rekonstrukce fotbalového hřiště bude letos dokončena a tím i budou jednou pro vždy vyřešeny letité sousedské spory s vlastníky sousedních pozemků v Sedleci.

Již v roce 2020 byla zahájena rekonstrukce fotbalového hřiště, která byla rozložena do tří etapy. Na základě dohody mezi vedením města, TJ KSNP Sedlec a vlastníky sousedních pozemků se rozhodlo, že okamžitě proběhne výměna dožilé ocelové konstrukce za celohliníkovou, splňující bezpečnostní normy FIFA a FAČR. Současně s rekonstrukcí oddíl TJ KSNP Sedlec nechal vyměnit již nevyhovující ocelové branky za nové certifikované bezpečné branky.

„Při zadání oprav havarijního stavu oplocení bylo navrženo řešení tak, aby byly splněny všechny naše požadavky jak na bezpečnost, tak i na požadavky majitelů sousedních pozemků. Fotbalový klub TJ KSNP Sedlec je zaměřen především na mládež, a z tohoto důvodu klade velký důraz na bezpečnost. Nové oplocení přispěje jak k zajištění bezpečnosti, tak i k lepším vztahům s majiteli sousedních pozemků“, uvedl místopředseda TJ KSNP Sedlec Martin Jícha.

Následně byla zahájena další část rekonstrukce jižní strany fotbalového hřiště, kde bylo nahrazeno plechové oplocení za síťové, které snižuje hlučnost dopadajících míčů. Dlouhodobě nefunkční a zastaralá závlaha travnatého hřiště byla nahrazena novým zavlažovacím systémem, který výrazně zlepší kvalitu trávy na hrací ploše. V letošním roce město zahájí rekonstrukci severní části hřiště výstavbou nového síťového oplocení, opěrnou gabionovou zdí, a hráčských střídaček se zázemím.

Celková částka za všechny tři etapy nepřekročí 4 miliony korun a finančně se na ní podílí vlastními prostředky i sportovní klub TJ KSNP Sedlec.

„Musím říci, že jsem opravdu nadšený. Každé takovéto vylepšení zázemí a podmínek pro sportování mládeže vítám a jednoznačně podporuji, je to investice do naší budoucnosti“, sdělil radní města Karlovy Vary Václav Skuhravý (Karlovaráci)

Vedení města by rádo ještě v letošním roce vyřešilo poslední problém sousedského soužití, což je jediná příjezdová cesta k jejich domovům. Na místě již nevyhovujícího a nefunkčního hřiště s umělou trávou vznikne odstavná plocha pro parkování jako zázemí pro rodiče a tím se uvolní věčně zablokovaná příjezdová cesta. Malí sportovci se ale bát o své hřiště nemusí. Po dohodě s ostatními fotbalovými kluby ve městě a základní školou na Růžovém Vrchu město vybuduje na vlastních pozemcích poblíž školy novou umělou tréninkovou plochu.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře