Markétina dopravní výchova. Výherci si odnesli spoustu cen
Již po několikáté proběhla v jednotlivých krajích výtvarná a literární soutěž projektu „Markétina dopravní výchova“. Ani náš kraj nebyl výjimkou a dopravní soutěže se zúčastnilo hned několik základních i mateřských škol. 

Posláním projektu „Markétina dopravní výchova“, jehož vznik má na svědomí Tým silniční bezpečnosti, je vytvářet prostředí k efektivní výchově a vzdělávání dětí i dospělých v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Krom seminářů pro pedagogy, didaktických materiálů, výukových pomůcek do škol či preventivních programů, je navíc projekt obohacený o každoroční výtvarnou a literární soutěž, které se mohou základní a mateřské školy zúčastnit v několika kategoriích. 

Do první kategorie jsou zařazované výtvarné práce dětí z mateřských škol, ve druhé kategorii jsou výtvarné práce žáků I. stupně základních škol, ve třetí kategorii výtvarné práce žáků II. stupně základních škol a ve čtvrté kategorii všechny literární práce.  Děti zpracovávají každoročně své výtvory na nové téma. V letošním roce neslo název „Jak vypadá bezpečná cesta do školy?“. 

Osloveny byly všechny mateřské a základní školy v Karlovarském kraji, a proto se také podařilo nashromáždit chvályhodný počet výtvarných i literárních děl. Pro policejní preventisty Karlovarského kraje bylo proto následné vybírání nejpovedenějších děl velmi těžké.

Ohodnotit diplomem a dárky však mohli pouze tři z každé kategorie: 

I.    KATEGORIE 
1.    místo – Ladislav BAČA 
2.    místo – Michaela WISNIOWSKÁ
3.    místo – Eliška PROCHÁZKOVÁ 

II.    KATEGORIE
1.    místo – Do Quynh VY 
2.    místo – Emma SIMETH
3.    místo – Hoang Khanh Vy LE 

III.    KATEGORIE 
1.    místo – Růžena OLÁHOVÁ
2.    místo – Lilien VRBOVÁ
3.    místo – Eliáš ZAHRADNÍK 

IV.    KATEGORIE 
1.    místo – Stela KOZUMPLÍKOVÁ
2.    místo – Jiří MAZUR

Marketina dopravni vychova Karlovarsky kraj Zpravy Karlovarsko dopravni policie

Všechny výherce navštívili ve školách a školkách policejní preventisté osobně, aby jim předali diplomy a výherní ceny. Krom preventivního materiálu zaměřeného na dopravní výchovu mohly děti ve výherních taškách najít i knihy, psací potřeby, lahve na vodu, klíčenky a mnoho dalšího. Jejich práce poputují do celorepublikového kola a v případě, že uspějí, zúčastní se slavnostního vyhlášení v Liberci. 

Všem výhercům gratulujeme a budeme se těšit na účast dalších nadaných žáků v příští výtvarné a literární soutěži. 

Zdroj a foto: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře