Skiarealy Krusna hory Plasivec Klinovec Bublava Karlovarsky kraj lyzovanizima sport

Jste příznivci zimních sportů a především lyžování? Tak právě pro Vás jsme připravili stručný souhrn lyžařských areálů v Krušných horách.

Skiareál Klínovec

Lyžařský areál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor. Nachází se pouze 120 km západně od Prahy v blízkosti hranic s Německem. Lyžařské tratě všech druhů obtížnosti jsou denně upravovány. Ve středisku se nachází mimo jiné snowpark s U rampou a lyžařský miniareál vhodný především pro lyžařské začátečníky a rodiny s malými dětmi. Areál nabízí pravidelné večerní lyžování. Parkování pro 500 vozů zdarma.

Více informací: klinovec.cz/

Skiareál Neklid – Boží Dar

Skiareál Neklid s nadmořskou výškou 850 – 1135 m se nachází v těsném sousedství městečka Boží Dar. Ve ski areálu Neklid na vás čeká více než 5,2 km denně upravovaných sjezdovek mírné až střední obtížnosti. Na své si tu přijdou nejen začátečníci, ale i zkušení lyžaři a snowboardisti.

Díky svému rozšíření jsou zdejší sjezdovky ideální pro carving. Všechny tratě jsou pokryty moderním zasněžovacím systémem. Ski areál Neklid nabízí návštěvníkům komplexní služby: půjčovny lyží a snowboardů, školy lyžování a rychlé občerstvení včetně parkoviště zdarma.

Více informací: www.skiarealneklid.cz

Skiareál Novako – Boží Dar

Skiarál Novako je v centru obce Boží Dar, a součástí Skiareálu jsou běžecké okruhy 2, 4, 6, 20 km. Také dětské vleky, lyžařská školička, lyžařské hřiště, večerní lyžování, občerstvení, lyžařský servis s půjčovnou lyží a prodejem lyžařského oblečení. V tomto areálu si můžete vyzkoušet jízdu na nafukovacích duších tzv. Snowtubing  

Více informací: www.novako-ski.cz

Biatlon Eduard – Jáchymov

Biatlon – areál Eduard se nachází na trase Jáchymov – Boží Dar v blízkosti Abertamské křižovatky, 200 m směrem na Mariánskou, odbočka je označena velkou cedulí na zpevněnou lesní cestu – areál Eduard 600 m. V rámci areálu se nachází asfaltové kolečko, střelnice a čisté jezírko s opičí dráhou a tokkel. Přilehlé lesy skrývají množství značených cyklotras a v zimním období lyžařská sjezdovka s vlekem, upravované běžkařské tratě s napojením na Krušnohorskou magistrálu.

Více informací: www.krusnehorycz.cz/lyzovani/biatlon/

Skiareál Plešivec

Na svazích Plešivce si přijdou na své lyžaři i příznivci snowboardů.

  • 12km upravovaných a 100% technicky zasněžovaných sjezdovek všech úrovní
  • hlavní sjezdovky jsou široké od 50 do 80 metrů, nejdelší má 4,2km
  • přímo na sjezdovkách jsou skibary a restaurace, na sjezdovce tak můžete strávit opravdu celý den
  • večerní lyžování je každou středu, pátek a sobotu od 18:00 – 21:00

Nejmenší si mohou zalyžovat v dětském parku, kde slouží pro snazší přepravu čtyři pojízdné pásy o délkách 30, 40 metrů a 83 metrů. Naleznete zde přes 40 atrakcí.

Skiareál Plešivec má dvě nástupní místa s bezplatnými parkovišti:

Nástupní místo – Pstruží od Karlových Varů a Chomutova přes Ostrov směr Hroznětín, Merklín a následně po 3 kilometrech se nachází Pstruží.
Nástupní místo – Louky pod Plešivcem od Abertam směr Boží Dar, po kilometru vpravo směr rozhledna Plešivec. Od Karlových Varů a Chomutova přes Jáchymov směr Boží Dar, nad Jáchymovem 4 kilometry směr Abertamy, po 5 kilometrech odbočit vlevo směr rozhledna Plešivec.
Od Božího Daru, 3 km za Božím Darem odbočka směr Abertamy, po 5 kilometrech odbočit směr rozhledna.

Vybavení skiareálu: 9 sjezdových tratí, dětský park, osvětlení, zasněžování, 3 čtyřsedačkové lanovky, dva vleky, čtyři pojízdné koberce, sociální zařízení, odbavovací systém a informační systém.

Parkoviště ve Pstruží a na loukách pod Plešivcem, zázemí ve Pstruží (půjčovna, servis, Apresski bar), zázemí na loukách pod Plešivcem (servis, půjčovna, lyžařská škola).

Více informací: skiarealplesivec.cz

Skiareál Potůčky

Skiareál  Skipot – Potůčky je 550 metrů dlouhá sjezdovka uměle zasněžovaná a osvětlená na samých hranicích naší republiky. Na své si přijdou začátečníci ale i zkušenější lyžaři. Pro nejmenší lyžaře jsme připravili mírnou sjezdovku s dětským vlekem. Snowbordisté si užijí uměle vytvořené skoky. Odpočinout si můžete v příjemném zázemí roubeného bufetu s dětským koutkem a půjčovnu lyží.

Více informací: www.skipot.cz

Skiareál Mariánské Lázně

Skiareál  v Mariánských Lázních nabízí kvalitní lyžařské terény několika stupňů obtížnosti, nový dětský park s pojízdným kobercem a moderními výukovými prvky. Sjezdové tratě jsou upravovány moderním strojem Kässbohrer PB 280DW včetně úpravy tratě před večerním lyžováním. K dispozici je skibar, skipůjčovna, skiservis, sociální zázemí a parkovací plochy zdarma. V rámci areálu funguje lyžařská škola a školka. Občerstvení a restaurace u dolní stanice lanové dráhy.

Více informací: www.skimarianky.cz/

Skiareál Náprava – Nové Město u Jáchymova

Skiareál

NÁPRAVA je lyžařské středisko, které se nachází na svazích těsně nad lázeňským městem Jáchymov v nadmořské výšce 800 – 930 m. Ski areál Náprava nabízí sjezdové tratě, které jsou pravidelně upravovány, část tratí je uměle zasněžována. K dispozici jsou 3 lyžařské vleky. Jeden z vleků je uzpůsoben pro malé děti a začátečníky.

Občerstvit se můžete v bufetu u dolní stanice vleků s posezením venku nebo uvnitř ve výtapěné jídelně. Možné je zakoupit studené i teplé občerstvení, k dispozici WC zdarma. V areálu se nachází půjčovna lyží, servis.

Lyžařská škola, výuka dětí i dospělých včetně úplných začátečníků v optimálním terénu a s využitím vleku se sníženými unašeči.

Více informací: www.krusnehorycz.cz/lyzovani/naprava/

Skiareál Bublava – Stříbrná

Skiareál Bublava nabízí po většinu sezóny lyžování zcela bez front, široké sjezdovky všech stupňů obtížnosti s kvalitní strojovou úpravou, 3 velké a 2 malé nové nejmodernější lyžařské vleky, úplné technické zasněžení areálu, každodenní večerní lyžování, snowboard park s překážkami a skokanskými můstky, rychlá občerstvení a restaurace, lyžařský servis, půjčovnu a lyžařskou i snowboardovou školu přímo v areálu, parkoviště v blízkosti vleků zdarma a výrazné slevy pro lyžařské výcviky.

Pro děti je na mírných jižních svazích připraveno zcela zdarma dětské lyžařské hřiště s vlastním lyžařským vlekem a sousedící odpočívárnou – hernou.

Více informací: www.bublava.cz

Skiareál Velflink – Pernink

Skiareál

Velflink Pernink je vhodný pro rodiny s dětmi, lyžařské výcviky i pro pokročilé lyžaře. Čtyři lyžařské vleky zajišťují plynulý provoz bez dlouhého čekání, celý areál je uměle zasněžován a denně strojově upravován Provozujeme oblíbené večerní lyžování.

Pro úplné začátečníky, ale i pro pokročilé dospělé a děti nabízí své služby pod vedením zkušených instruktorů lyžařská škola, která je přímo v areálu.

Další ze služeb, které můžete využít, je půjčovna lyžařského vybavení ( i pro snowboard) , úschovna lyží, pronájem zamykatelných skříněk, drobný prodej sportovních doplňků.

V těsné blízkosti areálu je možnost využítí nově vybudovaného a osvětleného kolečka pro běžecké lyžování. Možnost napojení na lyžařskou magistrálu.

Občerstvení s posezením nabízí široký sortiment zboží.

Více informací: www.skiarealpernink.cz

Skiareál Nad nádražím – Pernink

Spojení areálů “Nad nádražím” a “Pod nádražím ” se nabízí delší lyžování a služby (půjčovna lyží, snowboardů a běžek, škola lyžování atd.). Areál Nad nádražím disponuje ze tří lyžařských areálů nejdelší sjezdovkou v obci (560 m). Obtížností je však areál vhodný pro úplné začátečníky i pro zdatnější lyžaře i snowboardisty.

Milovníci běhu na lyžích ocení těsné napojení ski areálu na několik desítek kilometrů dlouhé, strojově upravované běžecké tratě. Pro večerní lyžování je zde připraveno perfektní osvětlení celého areálu.

Občerstvit se můžete v zásobovaném bufetu, kde Vám bude nabídnuto nepřeberné množství pamlsků, teplých pokrmů a teplých i studených nápojů. Ski areál se nachází jen pár minut od vlakového nádraží, kde je i parkoviště pro automobily.

Více informací: www.skinadrazi.cz

Skiareál Nové Hamry

Okolí Nových Hamrů je protkáno sítí pravidelně udržovaných a značených běžeckých tras, které se napojují na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Udržované jsou všechny směry Pernink, Rudná, Jelení i Chaloupky.

Nové Hamry v Krušných horách – z lyžařského hlediska jde o malé středisko vhodné zejména pro klidnou rodinnou dovolenou. Vyznavače snowboardingu potěší U-rampa u sjezdovky Nad kostelem.

Více informací: www.skihamry.cz

Zdroj a více informací: krusnehorycz.cz/

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře