Vyhrožoval napadením nožem. Skončil ve vazbě, Znásilnění, S nožem v ruce vyhrožoval
První lednový den se měl dvaapadesátiletý muž sejít s pětadvacetiletou ženou, která měla kolem druhé hodiny ranní na domluvené adrese nastoupit do jeho vozidla. Žena ho navigovala k domu v malé obci na Karlovarsku, kde po příjezdu dvojice z automobilu vystoupila a žena následně odešla neznámo kam. V tu chvíli měl k muži po předchozí domluvě přistoupit osmadvacetiletý muž s o rok starší ženou, která mu měla k boku přiložit nůž a požadovat vydání jeho peněženky.

Z obavy o své zdraví a život tak muž učinil a peněženku i s finanční hotovostí přes 2 tisíce korun dvojici vydal. S tím se však žena nespokojila a pod pohrůžkou násilí jej měla donutit k jízdě k nejbližšímu bankomatu. Při cestě poškozený muž využil situace a zastavil u čerpací stanice. Zde obsluze oznámil celou událost a požádal o pomoc. Ta následně na místo zavolala policii. Před jejich příjezdem dvojice z místa odešla.
 
Dvojice žen se obdobného jednání však neměla dopustit poprvé. V polovině prosince minulého roku byly společně s jiným mužem v bytě v Karlových Varech. Mladší žena si měla od něj nejprve zapůjčit mobilní telefon. Do pokoje v tu chvíli měla přistoupit druhá žena, která měla vrácení jeho mobilního telefonu podmiňovat vydáním finanční hotovosti. Poškozený v domnění, že mu bude opravdu vrácen, jí peníze vydal. Žena s telefonem měla však utíkat pryč. Poškozený jí měl následovat, kdy v tom ho měla druhá žena doběhnout a udeřit zezadu pěstí do hlavy. Následkem toho napadený muž upadl na zem a dvojice žen z místa utekla. Takového jednání se ženy dopustily i přesto, že byly již v minulosti za majetkový trestný čin odsouzeny.
 
Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání a 28letého muže a obě dvě ženy ve věku 25 a 29 let obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Kromě toho byla dvojice žen ještě obviněna ze spáchání zločinu krádeže.

Trestní stíhání pětadvacetileté ženy a o tři roky staršího muže probíhá na svobodě. Druhá žena byla eskortována do věznice do výkonu trestu odnětí svobody za jinou trestnou činnost. V případě prokázání viny hrozí obviněné trojici trest odnětí svobody až na deset let.

Zdroj: Policie ČR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře