Lázně mohou lidem pomoci minimalizovat následky covidu

Lékařský časopis The Lancet publikoval rozsáhlé studie, které potvrzují, že tři čtvrtiny lidí v důsledku prodělání onemocnění covid-19 mají několik měsíců zdravotní problémy. Tito lidé trpí únavou, nespavostí, depresemi, úzkostnými stavy nebo sníženou funkcí plic. Jedná se o tzv. postcovidový syndrom. Pomoci jim můžou lázeňské léčebné pobyty.

Délka následné léčby je individuální. Záleží na průběhu onemocnění covid-19, které pacient prodělal a dalších faktorech, např. na věku, imunitním systému, celkové kondici nebo na dalších chronických onemocněních, které má.

Lázeňské pobyty se zaměřují na posílení dýchacích cest, kardiovaskulárního systému, imunity a celkové tělesné kondice. Možnost získat lázeňskou péči na pojišťovnu mají i covidoví pacienti, kteří nebyli přímo hospitalizováni, ale stále se potýkají s nepříjemnými obtížemi po prodělání covidu-19. 

Lázeňská léčba hrazená pojišťovnou trvá tři až čtyři týdny. Každý pacient má právo zvolit si nejen lázeňskou společnost, ve které se chce rehabilitovat, ale i konkrétní lázeňský dům, ve kterém chce být ubytován.

Na řešení postcovidových potíží se zaměřují lázeňské domy ve Františkových Lázních, v Mariánských Lázních, v Luhačovicích, v Darkově, v Jáchymově, ve Velkých Losinách, ale i v Janských Lázních apod.

Lidé mají ovšem možnost absolvovat i kratší lázeňské pobyty, a to jako samoplátci. Doporučován je ale minimálně týdenní pobyt. Tyto pobyty lze následně a podle potřeb prodlužovat. Výhodou je, že na ně lze uplatnit státní příspěvek na lázně ve výši 4000 Kč.

Zdroj: Novinky.cz

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře