Lázeňské lesy Karlovy Vary přistoupily preventivním opatřením. Zásady (ne)krmení zvěře v oborách
Po nedávné nepříjemné události, kdy téměř uhynulo několik jedinců jelenů sika v oboře na Linhartu, přistoupily Lázeňské lesy Karlovy Vary k preventivním opatřením. V oborách je zakázáno krmit. Pokud si návštěvníci přejí zvěři přilepšit, je možné přinést krmivo do připravené nádoby u kavárny na Linhartu. Brzy přibydou u obor také zásobníky na kaštany, které bude možné ke krmení zvěře využít.

Jeleni sika, žijící v oboře nejblíže u střediska Linhart, trpěli vážnými zažívacími problémy po pozření nevhodné potravy. V blízkosti oborního plotu bylo nalezeno pečivo a arašídy, což je potrava pro zvěř zcela nevhodná. K budově střediska – v blízkosti výdejního okénka z kavárny – byla proto umístěna označená nádoba, kam mohou zájemci vkládat krmivo pro zvěř. Oborník bude každý den nádobu vybírat a krmivo třídit. Nejvhodnější potravou pro zvěř je kořenová zelenina, domácí ovoce, např. jablka a hrušky, a také zcela suchý neplesnivý chléb. Nevhodné je měkké nebo plesnivé pečivo, oříšky a exotické ovoce.

Správa lázeňských lesů žádá návštěvníky, aby zvěř nekrmili přímo. K tomuto účelu budou v dohledné době usazeny u obor zásobníky s kaštany, které bude možné zvěři v omezeném množství nabídnout.

Je nutné respektovat, že zvířata v oborách jsou divokou zvěří, nikoli domácími mazlíčky. Mají pravidelnou péči a oborník jim podává stravu vhodnou pro zimní období, kterému je uzpůsobené i jejich trávení.

Zdroj: Lázeňské lesy Karlovy Vary


, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře