KSO odehraje závěrečný koncert festivalu J. C. F. Fischera
Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera je významnou kulturní událostí, která se snaží o renesanci díla a tvorby krásenského rodáka, významného hudebního skladatele a kapelníka. Festival každoročně propojuje koncerty s neobvyklými místa a památkami v regionu. Jeden takový odehraje Karlovarský symfonický orchestr (KSO) v kostele sv. Kláry v Chebu.

Protože se koncerty festivalu zaměřují zejména na varhanní tvorbu, provede KSO pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského Koncert pro varhany a orchestr D-dur, jehož autorem je raně klasicistní skladatel František Xaver Brixi, Koncert pro varhany a orchestr  „Tančit s vesmírem“ Jana Jiráska a Symfonii D-dur českého skladatele, varhaníka a klavíristy Jana Václava Huga Voříška. Ve hře na varhany se představí známá česká varhanice Drahomíra Matznerová.

Závěrečný koncert 8. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera s názvem „Varhanní koncerty napříč staletími“ se uskuteční dne 20. 10. 2022 v kostele sv. Kláry v Chebu. Vstupenky je možné zakoupit online.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje, foto ilustrační fb KSO

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře