Město Cheb připravuje změnu koeficientu daně z nemovitosti

Na včerejším jednání krizového štábu informovali zástupci složek IZS o aktuálním pandemickém vývoji v ORP Cheb.

V úvodní řeči starosta města Antonín Jalovec zhodnotil celostátní vývoj pandemie jako zlepšující se. Bohužel situace v chebské nemocnici je i nadále velmi problematická. Díky veřejnému prohlášení primáře interního oddělení chebské nemocnice o stavu na odděleních, dochází k převozům covidových pacientů do jiných nemocnic v republice. Obsazenost lůžek je však neustále kritická, neboť nemocnice každodenně přijímá nové pacienty s nutností intenzivní péče. K výpomoci je nyní povolána také armáda, město pro ni zajišťuje ubytování v Modrém věžáku.

Podle slov zástupců obou složek policie probíhá součinnost při výkonu služby intenzivně. Zajišťování dozoru u odběrových míst, řešení bezpečnosti ve městě nebo dodržování vládních opatření veřejností jsou zajišťovány bez větších problémů i při sníženém personálním stavu složek.

U hasičského záchranného sboru se začíná postupně zlepšovat personální situace. Hasiči zajišťují součinnost v mariánskolázeňské nemocnici či v chebském hospicu.

Požadavky zaslané Krajskému krizovému štábu jsou oboustranně konzultovány a město Cheb ve spolupráci se zmíněnými složkami IZS vždy reaguje na aktuální vývoj pandemie covid-19 operativně.

Od pátku 15. 1. 2021 zahájí město ve spolupráci s městskou knihovnou službu pomoci s registrací očkování pro seniory 80+. 

Další setkání zástupců krizového štábu ORP Cheb se bude konat v pátek 22. 1. 2021 v 9 hodin.

Zdroj: Město Cheb, Simona Liptáková, tisková mluvčí Městského úřadu Cheb

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře