Včerejší ráno na hraničním přechodu Pomezí. Stovky pendlerů u odběrového místa

Včerejší ráno na hraničním přechodu Pomezí. Od časných hodin najíždí desítky, později stovky pendlerů k odběrovému místu, které bylo zřízeno na německé straně. Testy PCR.

Okolo 9 hodiny čítala fronta již stovky lidí. V 10:00 jsem dostal informaci o problému na hranicích. Ihned jsem kontaktoval hejtmana a starostu města Cheb a dorazil jsem na Pomezí. Po příjezdu měla fronta odhadem 1000 osob.

Samotný odběr trvá cca do minuty. Vzhledem k situaci, počasí a množství osob čekajících na odběry, jsem ihned ve spolupráci s jednotkou dobrovolných hasičů Cheb – Háje zajistil horký čaj, který byl během krátké doby na místě. Během celého dne jsem průběžně informoval starostu města Cheb a hejtmana KV kraje Petra Kulhánka o situaci. Následně pak probíhala komunikace směrem k senátorovi Balatkovi a také k ministrovi zdravotnictví Blatnému. 

Petr Kulhánek se snaží dosáhnout toho, aby německá strana navýšila své kapacity testování v pohraničí, případně aby v Bavorsku slevili z testování jednou za dva dny na úroveň Saska, kde stačí 2x za týden. Hejtman se také snaží od pondělí zřídit nové testovací místo přímo na Pomezí, aby nenastal kolaps. Důležité je, že tento problém byl vyvolán německou stranou. Ne českou. Omezení jsou zásadní a vydaná na poslední chvíli.  

Zdroj a foto: Fb – Město Cheb, Jiří Černý, místostarosta města Cheb


, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře