Kraj pomůže obcím s nákupem vozů Senior Expres, Zprávy Karlovarsko
Celkem 8 obcí a měst dosáhne na příspěvek ve výši 333 000 korun na pořízení osobního automobilu pro účely využití Senior Expresu. Rozhodla o tom Rada Karlovarského kraje na svém prvním červnovém zasedání.

Vzhledem k vysokému počtu podaných žádostí současně odsouhlasila navýšení alokace programu o 1,6 milionu korun, které bude pokryto z přebytku hospodaření Karlovarského kraje za rok 2022.

„Již dříve jsme avizovali, že v případě převisu žádostí v programu Senior Expres chybějící finanční prostředky doplníme. Původně vyčleněný milion korun jsme navýšili na 2,6 milionu korun, abychom v plné výši uspokojili všechny žadatele. V letošním roce navíc došlo k úpravě jeho podmínek a dotované vozidlo bude sloužit nejen seniorům, ale i dalším občanům, což podpoří komunitní život v dané obci či městě,“ uvedl radní pro oblast rozvoje venkova a zemědělství Vít Hromádko.

O dotaci mohla zažádat každá obec či město na území Karlovarského kraje bez ohledu na počet obyvatel. Podmínky programu úspěšně splnili všichni žadatelé, a sice obce Dasnice, Dolní Nivy, Stříbrná, Verušičky a města Kraslice, Oloví, Sokolov, Žlutice.

Krajské zastupitelstvo bude na svém příštím zasedání, které se bude konat 19. 6. 2023 od 14 hodin, schvalovat poskytnutí dotací a také zvýšení alokace programu. 

Zdroj: IPKVK, foto ilustrační

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře