Kraj nominoval do soutěže Stavby Karlovarského kraje dvě studie a jednu stavbu
Karlovarský kraj přihlásil do 20. ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje tři projekty. Mezi nimi jsou dvě studie – Novostavba budovy Střední školy živnostenské v Sokolově (SŠŽ) a rekonstrukce Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary (SUPŠ KV). Do kategorie realizovaných staveb byl přihlášen projekt Lávka přes řeku Ohři ve Svatošských skalách.

Karlovarský kraj přihlásil do 20. ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje tři projekty. Mezi nimi jsou dvě studie – Novostavba budovy Střední školy živnostenské v Sokolově (SŠŽ) a rekonstrukce Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary (SUPŠ KV). Do kategorie realizovaných staveb byl přihlášen projekt Lávka přes řeku Ohři ve Svatošských skalách. ​

„Za Karlovarský kraj jsme do soutěže vybrali zajímavé studie, které po realizaci nepochybně obohatí a oživí architekturu v regionu. Z již dokončených staveb jsme pak vybrali lávku ve Svatošských skalách, protože její stavba vzbuzovala velký zájem veřejnosti a bezprostředně po uvedení do provozu se stala velmi oblíbenou,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast správy majetku a investic Dalibor Blažek.          

Architektonická studie architekta Petra Hájka se zabývá areálem SUPŠ KV, její rekonstrukcí, obnovou historické části a dostavbou nové budovy s možným dalším potenciálem využití areálu. V letošním roce se předpokládá zahájení prací na projektové dokumentaci, jejíž zpracování bude trvat přibližně dva roky. Vlastní návrh se skládá ze dvou částí. První část řeší historickou budovu školy a její rekonstrukci, druhá část pak návrh nové budovy školy a vzájemné propojení všech provozů komplexu.  

Druhým soutěžním projektem je Novostavba budovy SŠŽ v Sokolově. Autorem studie je architekt Václav Kouba. Konkrétně se jedná o výstavbu samostatného pavilonu Střední školy živnostenské Sokolov. Realizace by se měla uskutečnit v rozmezí let 2023 – 2026.           

Stavbou, která byla uvedena do provozu již v roce 2020, je lávka přes řeku Ohře ve Svatošských skalách od Ing. Jana Procházky. Jedná se o visutou ocelovou lávku s dřevěnou mostovkou na místě původního přemostění. Hlavním vizuálním prvkem je dřevěné zábradlí z modřínu ve tvaru ondřejských křížů. Slouží pěším a cyklistům, ale v případě potřeby ji mohou využít také záchranáři či složky Integrovaného záchranného systému.          

Do soutěže Stavby Karlovarského kraje je možné přihlásit novostavby, rekonstrukce budov, veřejných prostor a interiérů staveb, ale i architektonické a urbanistické studie. V termínu od 19. 5. do 18. 6. 2021 budou stavby a projekty umístěny na webových stránkách, kde proběhne veřejné hlasování. „Vzhledem k tomu, že v loňském roce se soutěž kvůli koronaviru nemohla uskutečnit, budou letos vyhodnoceny oba ročníky najednou, a to v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2021. Právě na tuto akci poskytl Karlovarský kraj organizátorům dotaci,“ doplnil náměstek hejtmana Dalibor Blažek.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje, foto: Fb – Karlovarský kraj – oficiální stránka

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře