Kraj letos vložil více než půl miliardy korun do oprav silnic
Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje (KSÚS) i v roce 2022 pokračovala v opravách a rozsáhlých modernizacích silnic II. a III. tříd na území regionu. Do oprav povrchů, mostů či odvodnění komunikací šlo 212,5 milionu korun, na velké rekonstrukce a modernizace silnic pak 346,8 milionu korun. V příštím roce by se finance na stavební akce měly ještě navýšit.

„I přes výrazný růst cen stavebních materiálů a energií jsme úspěšně dokončili naplánované investiční akce a drobnější neinvestiční opravy. Mezi největší letošní stavby řízené Krajskou správou a údržbou silnic patří modernizace silnice v úseku lom Vítkov – Podstrání na Sokolovsku za 181,3 milionu korun, modernizace křižovatky v Děpoltovicích na Karlovarsku za 15,3 milionu či rekonstrukce mostu v Křižovatce na Chebsku za 14,5 milionu korun. Tradičně se dařilo získat na tyto akce dotace z evropských fondů i ze Státního fondu dopravní infrastruktury. V příštím roce počítáme s tím, že bychom měli získat vyšší příspěvek z IROP i ze SFDI, což by se promítlo do počtu plánovaných projektů,“ uvedl Jan Bureš, neuvolněný krajský zastupitel pro oblast dopravy.

V roce 2023 má Krajská správa a údržba silnic v plánu modernizovat průtah Aší za cca 120 milionů korun, zahájit rekonstrukci silnice v úseku Radyně – Smilov za 150 milionů korun, ale také modernizovat silnici ze Starého Rybníka směrem na Vojtanov za 55 milionů korun či křižovatku směrem na Podhrad u Chebu za cca 30 milionů korun.

„Spustili jsme nový web Krajské správy a údržby silnic, kde lidé najdou aktuální informace o stavebních akcích, dopravních omezeních i uzavírkách na silnicích II. a III. třídy Karlovarského kraje, stejně tak jako zde bude uveřejňován plán akcí na každý rok. Zároveň je možné zůstat vždy v obraze s aktivováním funkce automatického zasílání oznámení o zveřejněných novinkách,“ vysvětlil Jiří Šlachta, ředitel KSÚS Karlovarského kraje. 

Nové webové stránky mohou být též užitečné všem, kteří řeší napojení přístupové cesty k domu, potřebují stanovit podmínky pro zvláštní užívání silnice nebo potřebují vést v silničním pozemku inženýrské sítě. O své činnosti informuje KSÚS veřejnost také na sociálních sítích, především na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje, foto: ksusk.cz

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře