Kraj jednajá o možnosti vzniku veterinární ambulance 24/7
Zajištění nepřetržitého provozu veterinární ambulance 24 hodin denně 7 dní v týdnu v Karlovarském kraji dosud vázlo. V minulosti došlo k případům, že kvůli neposkytnutí včasné pomoci zvíře na cestě na veterinární pohotovost v jiném kraji uhynulo. Z tohoto důvodu se obrátil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek na ředitelku Komory veterinárních lékařů ČR s prosbou o pomoc s řešením této problematiky a seznámil ji s problémem v regionu.

Celá záležitost se projednávala i na zasedání Komise pro zemědělství a venkov při Radě Asociace krajů České republiky.  „Vzhledem k tomu, že v rámci komise toto téma nepadlo na úrodnou zem, oslovil jsem Alberta Tošovského, člena Výboru pro regionální rozvoj Zastupitelstva Karlovarského kraje, který se touto problematikou také zabývá, a domluvili jsme si koordinační schůzku,“ uvedl krajský radní Vít Hromádko, jenž působí i jako člen asociační komise.

Ještě před Vánoci proběhlo jednání za účasti krajských radních Víta Hromádka a Roberta Pisára právě s Albertem Tošovským. „Výsledkem jednání je dohoda na vzniku pracovní skupiny, která bude řešit vznik veterinární ambulance 24/7 v Karlovarském kraji Všichni vnímáme nezbytnost a přidanou hodnotu této služby. Její absence se stala palčivým problémem v systému kvalitní obslužnosti obyvatel našeho kraje,“ dodal Vít Hromádko.

Projekt bude koncipován jako vzorový s potenciálem jeho využití ve všech regionech, kde tato služba chybí. O dalších krocích ohledně veterinární pohotovosti budou zástupci kraje veřejnost průběžně informovat.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře