Kraj dokořán, akce plná zábavy, hudby a zajímavých informací
Atraktivní program, přehlídku regionálních kapel, slam poetry i dobré jídlo a pití – to všechno nabídne po loňském úspěšném prvním ročníku letošní akce “Kraj dokořán”. Karlovarský kraj ji uspořádá v pátek 17. června 2022 od 9 hodin ráno a do areálu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech pozve návštěvníky z celého regionu.

Tentokrát se program akce zaměří v duchu hesla „Tvoříme kraj spolu“ především na mladé lidi, to své si ale najdou v nabídce všichni ostatní bez rozdílu věku. „Budeme moc rádi, když mladí návštěvníci akce nejen zaznamenají, že se v našem kraji něco děje, ale také třeba začnou přemýšlet o tom, že má smysl tady zůstat, studovat, dál pracovat. Z toho důvodu bude jednu z hlavních částí programu tvořit navazující prezentace středních a vysokých škol a firem z našeho regionu pod heslem „Pracujme spolu“, což je zároveň název projektu naší Karlovarské agentury rozvoje podnikání. Ukážeme, že provázání studia a praxe je oboustranně výhodné a může přinést velmi zajímavé pracovní uplatnění. Ruku v ruce s tím jde poselství, že tenhle kraj a jeho budoucnost chceme tvořit spolu. A mladí by měli vnímat, jak moc záleží na jejich kreativitě, odhodlání a chuti se zapojit,“ popsala hlavní organizátorka akce Lydie Stráská, vedoucí odboru kancelář hejtmana.

Dopolední část programu bude patřit především studentům krajských škol, kteří sami představí nabídku studijních oborů, zajímavosti a úspěchy ve své školní práci. Zájemci budou moci sledovat zasedání krajského studentského parlamentu. Připravují se pro ně i přednášky v budově A krajského úřadu. Další student bude sdílet veškeré pracovní aktivity společně s ředitelkou krajského úřadu Martinou Vránovou. Na venkovních podiích se uskuteční originální vystoupení slamerů z našeho kraje v rámci slam poetry na téma transformace regionu a Evropského roku mládeže. 

„Srdečně zveme všechny, kteří se chtějí pobavit, ale také zjistit něco víc o kraji a krajském úřadě, jenž se otevře nejen pomyslně, ale doslova. Osobně se moc těším na to, že mě v tento den bude takzvaně stínovat některý ze studentů, který bude mít zájem strávit den spolu s hejtmanem a absolvovat kompletní pracovní program,“ vysvětlil hejtman Petr Kulhánek.

Odpolední část akce odstartuje festival regionálních kapel, které rozhodně ocení podporu svých fanoušků. Trochu jiný žánr pak zazní v podání Karlovarského symfonického orchestru. Milovníci kvalitního jídla a pití si určitě nenechají ujít food zónu, kde budou moci ochutnat i koupit produkty se značkou Dobrota Karlovarského kraje. Dětem bude patřit zahrada za hlavní budovou úřadu, kde budou soutěžit, tvořit, hrát si. Těšit se mohou i na pohádku nebo na soutěže zaměřené na správné třídění odpadu se společností EKO-KOM. Na louce u krajské knihovny čeká zájemce ochutnávka plánovaného literárního festivalu.

V areálu bude umístěn velký prezentační stan, v němž se veřejnost může seznámit s prací jednotlivých odborů krajského úřadu. Ty představí unikátní projekty z oblasti rozvoje kraje, životního prostředí, z dopravy a další aktivity. Tam se také návštěvníci mohou účastnit diskusí s významnými osobnostmi regionu, které zde vystudovaly, pracují, prosadily se ve svém oboru.

Informace o akci budou postupně k dispozici na webu Kraje dokořán​

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře