Císařské Lázně budou drahým pomníkem Petra Kulhánka

Karlovarský kraj a město Karlovy Vary budou společně pokračovat v revitalizaci Císařských lázní a přípravě vestavby multifunkčního koncertního sálu

Na společném postupu ohledně úpravy projektové dokumentace opravy Císařských lázní zahrnující vestavbu multifunkčního koncertního sálu se dohodli zástupci Karlovarského kraje a města Karlovy Vary. Víceúčelový sál v atriu budovy bude sloužit jako koncertní scéna Karlovarského symfonického orchestru (KSO) a symfonici zároveň budou mít v prostorách národní kulturní památky kompletní zázemí.

Hlavním nositelem a koordinátorem projektu je Karlovarský kraj. „Dosud pracoval Karlovarský kraj na revitalizaci Císařských lázní a město na projektu vestavby koncertního sálu, obě aktivity ale nebyly propojené. Domluvili jsme se proto se zástupci města v čele s primátorkou Andreou Pfeffer Ferklovou, že dále už chceme pokračovat společně. Za nezbytnou považujeme přímou spolupráci s architektem Martinem Hájkem, který připravil projekt vestavby koncertního sálu.  Chtěli bychom vše směřovat k tomu, aby bylo možné v březnu zažádat o stavební povolení,” uvedl hejtman Petr Kulhánek. 

Působení Karlovarského symfonického orchestru by se mělo stát součástí koncepce využití Císařských lázní po dokončení jejich revitalizace. „Současná situace v lázeňství a cestovním ruchu jasně ukázala, že musíme velmi detailně řešit budoucí využití památky s ohledem na jejich atraktivní nabídku pro návštěvníky a zároveň vzít v úvahu provozní náklady a jejich dopad do krajského rozpočtu,“ dodal náměstek hejtmana Vojtěch Franta. Karlovarský kraj zahájil revitalizaci Císařských lázní v prosinci 2019, stavební akce v letošním roce pokračuje 2. etapou.

Zdroj: Karlovarský kraj, foto: wikipedia

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře