Proběhlo první zasedání Zastupitelstva města Sokolova, Komunální volby 2022: V Sokolově mají blízko k nové koalici
V Sokolově mají blízko k nové koalici, kterou by mělo tvořit vítězné hnutí ANO uskupení Společně pro Sokolov s podporou Volba pro kraj.

Oba politické subjekty by mají v 27 členném zastupitelstvu většinu mandátů, ale chtějí ještě jednat s ostatními stranami.

„Naše hnutí ANO, které zvítězilo ve volbách, dnes podepsalo dohodu o společném postupu při sestavení koalice ve městě Sokolov s hnutím, které skončilo druhé, to znamená Společně pro Sokolov s podporou Volba pro kraj. Touto dohodou jsme se zavázali, že budeme v současné době postupovat společně a všechna naše jednání povedou k tomu, aby se co nejrychleji podepsala koaliční dohoda a sestavila koalice,” uvedl lídr kandidátky ANO Petr Kubis. 

Hnutí ANO minimálně obsadí post starosty města, stal by se jím pravděpodobně Kubis. Funkci prvního místostarosty by mělo připadnout uskupení Společně pro Sokolov s podporou Volba pro kraj. Jejích lídrem je současný místostarosta Jan Picka. O postu druhého místostarosty se bude teprve jednat. Jasno chtějí mít do konce týdne.

Výsledky komunálních voleb v Sokolově:
Výsledky komunálních voleb v Sokolově


, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře