Komunální a senátní volby by v Karlových Varech vyhrálo hnutí ANO před Karlovaráky
Termín letošních voleb do zastupitelstev měst a třetiny Senátu je sice až 23. a 24. září, ale volební strany nebo nezávislí kandidáti se musí připravovat už teď. Do úterý 19. července musí stanovit zmocněnce a registračnímu úřadu podat kandidátní listiny, nebo přihlášky k registraci pro senátní volby. 

Magistrát města Karlovy Vary je registračním úřadem voleb do zastupitelstev pro obce a města ve svém spádovém území, kterými jsou Andělská Hora, Bochov, Božičany, Bražec, Březová, Dalovice, Děpoltovice, Hory, Jenišov, samozřejmě Karlovy Vary, Kolová, Kyselka, Mírová, Otovice, Pila, Sadov, Stanovice, Stružná, Šemnice, Teplička. 

Je také registračním úřadem pro senátní volební obvod č. 1, který tvoří území obcí a měst Abertamy, Andělská Hora, Bečov nad Teplou, Bochov, Boží Dar, Božičany, Bražec, Březová, Černava, Čichalov, Dalovice, Děpoltovice, Doupovské Hradiště, Hájek, Horní Blatná, Hory, Hroznětín, Chodov, Chyše, Jáchymov, Jenišov, Karlovy Vary, Kolová, Krásné Údolí, Krásný Les, Kyselka, Merklín, Mírová, Nejdek, Nová Role, Nové Hamry, Ostrov, Otovice, Pernink, Pila, Potůčky, Pšov, Sadov, Smolné Pece, Stanovice, Stráž nad Ohří, Stružná, Šemnice, Štědrá, Teplička, Útvina, Valeč, Velichov, Verušičky, Vojkovice, Vrbice, Vysoká Pec, Žlutice.

Pro účast ve volbách je pro volební strany a kandidáty důležité splnit zákonné požadavky, a to v zákonem stanovených termínech. Veškeré informace týkající se voleb a registrace k nim magistrát zveřejňuje na svých webových stránkách mmkv.cz/volby-2022.

Zde jsou uvedené všechny termíny, potřebné náležitosti a také vzory dokladů, které potřebuje každá volební strana doložit. Doporučujeme volebním stranám používat tyto vzory, zaručují jistotu, že kandidátní listiny a jejich povinné přílohy obsahují všechny údaje, které vyžaduje volební zákon. 

Informace pro podání kandidátních listin ZDE

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře