Teplarna Karlovy Vary Karel Holoubek Trade Group 1

Politici města Karlovy Vary schválili prodloužení pronájmu městské společnosti Karlovarská teplárenská o dalších deset let firmě Karel Holoubek Trade Group.

Nájemci také snížili pro letošní rok nájem na polovinu, a to z 16 na 8 milionů. Tento krok zdůvodnili dopady koronavirové krize a obavami zvýšení cen tepla pro koncové uživatele.

„S příchodem covidu v březnu 2020 došlo k ponížení odběru tepla ze sítě. Především v lázeňské části. Teď došlo k odpojení zbývajících hotelů, které se snažily sezonu držet. Navíc došlo k odpojení škol. Propad je enormní,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Opozice tento krok kritizovala a argumentovala tím, že pronajmout teplárnu na dalších deset let není v této době rozumné řešení. Navrhovala vyhlášení koncesního řízení, nebo nižší nájemní dobu.

Podle náměstka Trtka by ale nyní koncesní řízení bylo pro město nevýhodné, protože by nabídky byly nižší, právě kvůli koronakrizi. „Buď bychom dostali nižší nájem nebo lepší nájem, ale zvýšila by se cena tepla,“ argumentoval.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře