Karlovarští celníci zajistili zboží v hodnotě téměř 17 milionů korun

Karlovarští celníci zajistili při kontrole na tržišti 6 600 kusů neznačených cigaret a zboží v hodnotě přesahující 2 miliony korun.

Ve středu 17. srpna prováděli karlovarští celníci kontrolu v areálu tržiště Asia Dragon Bazar Svatý Kříž v katastru obce Cheb.

V průběhu kontrolní činnosti označil služební pes Green, jenž se na kontrolní akci podílel se svojí psovodkou, před jedním ze stánků plastovou přepravku, pod kterou byly ukryté cigarety bez tabákových nálepek.

sluzebni pes Green celnici neoznacene cigarety Cheb

Služební pes Green, náš specialista na vyhledávání tabákových výrobků a tabáku, vypátral celkem 6 600 kusů neznačených cigaret, přestože byly přikryté dalším zbožím (peněženky, kabelky), jimiž se prodejci snažili neznačené cigarety zakrýt. Byl to jeden z dalších úspěšných zásahů našeho služebního psa, na množství pozitivních kontrol se podílel i během letních prázdnin.

Příslušníci dohledu Celního úřadu pro Karlovarský kraj dále zajistili více než 200 kusů galanterního zboží (kabelky, peněženky, opasky), u něhož vzniklo podezření z porušování práv duševního vlastnictví. Prodejem zboží by majitelům ochranných známek vznikla škoda přesahující 2 miliony korun.

Všechny zajištěné výrobky skončily ve skladu celního úřadu. V případě, že by se majitelé ochranných známek rozhodli využít tzv. zjednodušený postup, budou případy předány právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj a zboží bude zničeno. Neznačené cigarety budou zlikvidovány pod celním dohledem.

Porušení subjektů budou celníci dále řešit ve správním a daňovém řízení.

Zdroj a foto: Týdeník policie

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře