Karlovarský kraj připravuje obnovu Zámku Sokolov
Vypracování projektové dokumentace na revitalizaci areálu Zámku Sokolov je prvním krokem k rekonstrukci významné památky Karlovarského kraje.

Na financování revitalizace chce kraj využít možnost čerpání evropské dotace z programu ITIKA (Integrované teritoriální investice Karlovarská aglomerace). Záměr schválilo krajské zastupitelstvo, realizaci zadávacího řízení na projektovou dokumentaci odsouhlasila Rada kraje.

​Projekt by měl zahrnovat rekonstrukci části areálu zámku a vytvoření nových depozitárních prostor Muzea Sokolov, které v zámku sídlí. „Počítáme samozřejmě také s vytvořením nové atraktivní muzejní expozice a nového okruhu prohlídek. Vzniknout by mělo také badatelské a návštěvnické centrum, zámecká kavárna a muzejní infocentrum,“ popsala krajská radní Oľga Haláková.

Nejprve nechá vedení krajského Muzea Sokolov připravit projektovou dokumentaci pro stavební povolení a prováděcí projekt včetně rozpočtu stavby pro stavební úpravy severovýchodního křídla sokolovského zámku v 1. a v 2. nadzemním podlaží včetně elektroinstalace a podlah. Stavební úpravy se dotknou bývalé čítárny městské knihovny, bývalého oddělení pro děti a pro dospělé. 

Revitalizace sokolovského zámku by se měla uskutečnit v letech 2023 – 2025. Celkový rozpočet projektu byl předběžně stanoven na 30 milionů korun.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře