Karlovarský kraj přerozdělí dotace na obnovu kulturních památek
Karlovarský kraj přerozdělí dotace projektům ze zásobníku dotačního programu na obnovu kulturních památek a památkově hodnotných objektů

Rada Karlovarského kraje rozhodla o přerozdělení nevyužité  dotace v rámci Programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na obnovu a využití kulturních památek, památkově hodnotných objektů a movitých věcí. Finanční prostředky získají žadatelé, jejichž projekty byly zařazeny do zásobníku programu.

„Ke kroku přerozdělení finančních prostředků ve výši 300 tisíc korun jsme mohli přistoupit na základě vrácení této částky příjemcem dotace, který projekt nerealizoval. Komise rady pro kulturu a památkovou péči doporučila ze schváleného zásobníku projektů dva, na které se při prvotním rozdělování dotací nedostalo, ale které zároveň splňovaly podmínky programu. Každý z nich bude podpořen částkou 150 tisíc korun. Jsem velmi ráda, že vyčleněné finanční prostředky najdou své uplatnění a že pomohou s opravami dalších památek,“ uvedla radní pro oblast kultury a památkové péče Oľga Haláková.           

Dotaci získá projekt na doplnění sněhových zachytávačů na východní části střechy v úžlabích transeptu kostela Sv. Mikuláše v Aši. Druhým podpořeným projektem je obnova stávajícího historického plotu objektu Útočiště, jenž je součástí historické památkové budovy města Cheb.

Zásobník Programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na obnovu a využití kulturních památek, památkově hodnotných objektů a movitých věcí byl vytvořen pro případy vrácení poskytnutých či nevyužitých dotací. Do zásobníku bylo zařazeno celkem šest projektů, z nichž  byly již třem žadatelům dotace poskytnuty, jeden z žadatelů by už finanční prostředky v tomto roce nevyužil.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře