Karlovarský kraj poskytl hasičům ze Skalné dotaci na nákup vybavení

Karlovarský kraj poskytl skalenským hasičům dotaci na nákup vybavení pro zásahy u dopravních nehod. Na Štědrý den tak hasiči převzali novou sadu, která stála téměř 773 tisíc korun.

Karlovarský kraj přispěl dotací ve výši 600 tisíc korun z programu „Podpora jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí Karlovarského kraje“. Zbylé finanční prostředky poskytlo město Skalná ze svého rozpočtu.

Vyprošťovací sadu v provedení AKU dodala firma NORDSTAHL SERVIS s.r.o. z Jílového u Prahy. Nová vyprošťovací sada nahradí tu dosluhující, která již nedosahuje účinných parametrů pro zásahy u dopravních nehod s ohledem na materiály a bezpečnostní prvky použité u moderních vozidel. Nákupem nové vyprošťovací techniky dojde ke zvýšení akceschopnosti jednotky na místě zásahu, a to ve smyslu vytvoření rychlejšího a šetrnějšího vstupu pro vyproštění zraněných osob z havarovaných vozidel po dopravní nehodě.

Na zásahy u dopravních nehod je jednotka ze Skalné určena od roku 2013. Pro tento typ událostí se hasiči neustále vzdělávají a věnují náročné odborné přípravě.

Zdroj a foto: Facebook Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře