Karlovarský kraj podpoří přestavbu sportovní haly v Sokolově
Finanční podporu na přestavbu sportovní haly Integrované střední školy technické a ekonomické (ISŠTE) v Sokolově schválila rada Karlovarského kraje. Příspěvek 2,5 milionu korun poslouží na zpracování projektové dokumentace. Ta bude stát maximálně 4,5 milionu korun. Dva miliony pak uhradí ISŠTE z vlastního investičního fondu. Na financování samotného projektu chce kraj využít dotační programy. Přispět je připraveno i město Sokolov.

Jednání rady předcházela v únoru společná schůzka, které na krajském úřadu zúčastnili sokolovská starostka Renata Oulehlová a Pavel Janus, ředitel ISŠTE. O možnosti postavit halu hovořili s hejtmanem Petrem Kulhánkem a Jindřichem Čermákem, radním pro oblast ​vzdělávání, školství a mládeže, tělovýchovy a sportu. Nová víceúčelová hala by nahradila už letitou halu ISŠTE, která svými parametry nevyhovuje. Starostka Renata Oulehlová proto požádala hejtmana o schůzku, která měla nastínit, zda by Karlovarský kraj považoval projekt na stavbu nové haly za reálný.

„Revitalizace haly rozšíří možnosti sportování nejen pro integrovanou školu a sokolovské základní školy, ale také pro veřejnost a zejména pro menší kluby. Počítáme se zásadním rozšířením užitné plochy pro různá sportoviště. Kromě hřiště klasických rozměrů pro reprezentaci, volejbalové a basketbalové poháry, vzniknou také prostory například pro ping pong, centrum úpolových sportů nebo centrum pro vzpěrače, tedy pro sporty, které mají v historii Sokolova dlouhou tradici,“ uvedl Jindřich Čermák, radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu.

V současné době již existuje studie na plánovanou revitalizaci. Ještě v  letošním roce dojde k zadání projektové dokumentace, následovat pak bude proces stavebního řízení. Teprve poté bude možné žádat o dotaci na realizaci projektu. „Do budoucna nebude sportovní hala vyžadovat další externí financování, protože z ekonomického hlediska by si měla na svůj provoz vydělat pomocí pronájmů prostor“, doplnil radní Jindřich Čermák.

“O tomto projektu se začalo debatovat zhruba před třemi roky a už tehdy Sokolov oznámil, že by se na stavbě haly finančně podílel. To platí i v současnosti, kdy je hotová studie a máme velkou naději, že se hala bude skutečně stavět,” dodala starostka Renata Oulehlová.

Zdroj: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře