Stipendium vysoka skola karlovarsky kraj

Celkem 2 miliony 16 tisíc korun dostane v akademickém roce 2020/2021 celkem 29 studentů. V tomto týdnu to schválila Rada kraje.

Krajský radní Jaroslav Bradáč vysvětlil: „Máme radost, že žadatelé zareagovali na navýšení stipendií pro pedagogické a lékařské obory, protože nejvyšší počet žádostí přišel od studentů pedagogických fakult. Právě kvalifikované učitele základních škol, a pak především praktické lékaře a zubaře kraj nejvíce postrádá. Proto jim nabízíme stipendia podmíněná tím, že po ukončení studia budou pracovat přímo v regionu. Původně jsme měli vylosovat ze všech žádostí 25 stipendistů. Vzhledem k tomu, že bezchybně žádost podalo 29 lidí, rozhodli jsme se udělit stipendium všem.“ Studenti vybraných pedagogických a lékařských oborů mohou získat 48 tisíc korun ročně, pokud ovšem splní veškeré podmínky. Roční stipendium pro ostatní úspěšné žadatele z řad vysokoškoláků činí 24 tisíc korun.

Informace o pravidlech získání vysokoškolských stipendií najdou zájemci na krajském Školském portálu: http://www.kvkskoly.cz/rodicazak/Stranky/Stipendia.aspx

Zdroj: Fb – Karlovarského kraje

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře