Karlovarský kraj dostal méně vakcín. Proč? Na to se zeptala Jana Mračková Vildumetzová ministra Blatného

Během jednání sněmovny jsem se zeptala přímo ministra zdravotnictví Jana Blatného, jestli je pravda, že náš kraj dostal méně dávek vakcín než jiné kraje. Jeho odpověď mě docela zarazila. Pravda to je. A důvod?

Karlovarský kraj prý nebyl na očkování připraven, nahlásil – měl připraveno pouze jediné místo na očkování a se samotným očkováním začal až jako poslední, tedy 4. ledna. Třeba kraj Ústecký měl očkovací místa dvě. A taky má teď pro seniory 80+ termíny.

Mrzí mě, že jsme se o tomhle nemohli na zastupitelstvu kraje pobavit. Slyšet, jak to má krajská vláda všechno připravené a vymyšlené.

Když jsme na 11. ledna svolali mimořádně zastupitelstvo kraje a požádali o zařazení bodu informace o očkování a kovidové situaci, tak nám to Piráti, STAN a další odmítli zařadit. Bylo nám řečeno, že je všechno v pořádku. Což jak teď vidíme, bohužel, není.

A na závěr ještě musím říct, že mě hrozně moc trápí, kdo očkování proti kovidu vlastně dostává. Strategie očkování to říká jasně, první musí být očkováni zdravotníci, senioři v pobytových sociálních službách a senioři 80+. Bohužel, dostat se ke jmennému seznamu dosud naočkovaných je prakticky nemožné. Ale jen ze statistických dat je vidět, že náš Karlovarský kraj doposud proočkoval 26% zdravotnických pracovníků, 36% ostatních zdravotníků, 14% v sociálních službách, 6% seniorů a 18%  tzv. ostatních. Kdo jsou to ti ostatní? Doufám, že by si snad nikdo nedovolil očkovat někoho jiného než ty nejohroženější a prioritní skupiny! Pokud by to tak bylo, měl by za to být někdo dostatečně potrestán‼️

Zdroj a foto: Fb – Jana Mračková Vildumetzová


,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře