Karlovarský kraj chce pokračovat ve spolupráci se Západočeskou univerzitou

Hejtman Petr Kulhánek proto jednal s rektorem Západočeská univerzita v Plzni Miroslavem Holečkem o možném otevření nových oborů pro vysokoškoláky v Karlovarském kraji a rozšíření studia pro pedagogy, kteří si potřebují doplnit vzdělání.

Krajský radní pro oblast školství Jindřich Čermák vysvětlil: „Přítomnost Západočeské univerzity na území našeho kraje má už solidní tradici. Jsem velmi rád, že se v minulých letech podařilo udržet v Chebu Fakultu ekonomickou. V probíhajícím akademickém roce si také doplňuje kvalifikaci 30 učitelů 1. stupně, zájem je ale takový, že pro příští rok počítáme s dvojnásobkem přijímaných. Podmínkou je, že Karlovarský kraj navýší dotaci, aby studium bylo i nadále bezplatné. Je potřeba poděkovat ZČU a městu Cheb za spolupráci, která umožňuje řešit problém s nedostatkem kvalifikovaných učitelů.“ 

Další možností, jak rozšířit působení univerzity v Karlovarském kraji, je vytvořit v Chebu zázemí pro rozvoj inovací, vědy a výzkumu a spolupráci se vznikajícím zkušebním centrem BMW. Podle informací rektora ZČU by škola v budoucnu velmi ráda rovněž vyšla vstříc bavorským univerzitám aplikovaných věd, jež deklarovaly zájem o to, že by jejich studenti mohli absolvovat doktorské studium právě na některé z fakult ZČU. K tomu by bylo možné využít mimo jiné právě i kvalitní zázemí v Chebu.

Zdroj: Fb – Karlovarský kraj

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře