Karlovarský kraj by měl v roce 2023 hospodařit s přebytkem
Karlovarský kraj představil návrh rozpočtu na rok 2023. Ve svém  hospodaření počítá s příjmy ve výši 9,02 miliardy korun a s výdaji 11,54 miliardy korun.

Rozdíl mezi příjmy a výdaji rozpočtu ve výši 2,52 miliardy korun tvoří náklady na předfinancování a spolufinancování projektů s dotací z EU a z dalších externích zdrojů. V provozních prostředcích má kraj v plánu přebytek dosahující  359 milionů korun. Návrh rozpočtu schválila Rada Karlovarského kraje, krajští zastupitelé se jím budou zabývat na svém jednání 12. prosince 2022. 

Celkové investiční výdaje kraje dosáhnou 3,1 miliardy korun. V roce 2023 bude mimo jiné finišovat revitalizace objektu Císařských lázní v Karlových Varech za 358 milionů korun, pokračovat bude rovněž další část generelu, tedy rozvoje areálu Karlovarské krajské nemocnice za 275,9 milionu korun, v plánu je první etapa přestavby Domova se zvláštním režimem Matyáš v Nejdku za 125 milionů korun a naváže 2. etapa za 80 milionů korun.  Zahajovat se bude rekonstrukce Centra technického a přírodovědného vzdělávání Integrované střední školy Cheb za 45 milionů korun a stavba další části cyklostezky Ohře v úseku Dalovice- Všeborovice s předpokládanými náklady 30 milionů korun. V plánu má kraj a jeho příspěvkové organizace další investice včetně projektů modernizace silnic II. a III. tříd a akcí, na které bude čerpat peníze z Operačního programu Spravedlivá transformace. 

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře