Zítra se uskuteční 3. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje

Minimálně do února pojede vedení Karlovarského kraje podle pravidel rozpočtového provizoria. To si odsouhlasili koaliční zastupitelé.

Proti schválení provizoria byla opozice „Kraj nikdy neměl rozpočtové provizorium, navíc má bývalé vedení rozpočet připravený už od konce listopadu. Stačí ho jen vzít a schválit,“ vysvětlila svůj postoj Jana Mraková Vildumetzová

Kvůli rozpočtovému provizoriu teď bude podle ní o několik týdnů až měsíců odsunut termín schválení krajských dotačních programů. „A já jsem v naprostém šoku z toho, že až do začátku února nebudou senioři, sportovci, ale třeba i hasiči vědět, jaké finanční prostředky v roce 2021 dostanou,“ dodala Mračková Vildumetzová.

Opačný názor zastávají koaliční zastupitelé. Například starosta Božího Daru a krajský zastupitel Jan Horník (STAN) uvedl: Rozpočtové provizorium je normální nástroj, žádná hrůza,“

Nevýhody rozpočtového provizoria:
  • Minimum prostředků jde na investice, rozpočet je udržovací.
  • Riziko odmítnutí investic či čerpání dotací například z EU
  • Snížená schopnost adaptace na změny v novém roce

Nové krajské vedení chce definitivní rozpočet schválit na svém dalším zasedání 1. února 2021.

V nedávné minulosti vystupoval velmi ostře proti rozpočtovému provizoriu i současný hejtman Petr Kulhánek (KOA), který ho teď naopak podporuje.

Rozpočtové provizorium s sebou samozřejmě nese řadu obtíží a nevím, jestli někdo z vás studoval, co všechno to pro město znamená ve vztahu k výdajům nebo ke schvalování dotačních titulů pod různými termíny.

Tímto rozhodnutím jdete naopak proti tomuto záměru, tím brzdíte Karlovy Vary a to nejen na dobu, než schválíte rozpočet v lednu. Ty důsledky a konsekvence jsou samozřejmě daleko delší. (Petr Kulhánek na zastupitelstvu města Karlovy Vary, 13. 11. 2018)

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře