Karlovarské kulturní léto odstartujeme 21. června

Karlovarské kulturní léto odstartuje 21. června večerním promítáním na karlovarském letišti. Filmový fanoušci se mohou těšit na druhý ročník autokina a na čtyři filmové večery. Koncerty začnou o posledním červnovém víkendu, konkrétně 25. června 2021.

Návštěvníci města a jeho obyvatelé se tak mohou těšit na řadu koncertů, které proběhnou na náplavce u Thermalu a na místním volnočasovém areálu Rolava. Součástí kulturního léto budou i koncerty Karlovarského symfonického orchestru na kolonádě a každou sobotu také na Goethově rozhledně nebo v areálu sv. Linhartu. Ti nejmenší se pak mohou těšit na různé workshopy v Dvořákových sadech, které proběhnou tak jako v loňském roce zdarma. Na Rolavě dále o prázdninách proběhnou i čtyři filmové večery s populárními filmy. Do festivalového města dorazí i hvězdy české hudby jako jsou skupiny Tata Bojs, Jelen, Wohnout nebo známé zpěvačky české popové scény Hana Zagorová a Ewa Farna.

Předprodej vstupenek byl již zahájen na webových stránkách https://vstupenky.karlovyvary.cz/cs/ a to za zvýhodněné vstupné. Většina koncertů bude zpoplatněna částkou 150 korun, větší koncerty pak budou v hodnotě 250 korun. Filmové večery na Rolavě a workshopy v Dvořákových sadech budou pro návštěvníky zdarma. Celé léto odstartuje koncert skupiny Tata Bojs a to dne 25. června u Thermalu, kde budou také každou středu bavit Stand up komici a nedělní odpoledne zde bude patřit divadlu pro děti. Odpočinkovou zónou se stanou Dvořákovy sady, kde se budou odehrávat zajímavé workshopy zaměřené především na děti.

Program doplní také oblíbené netradiční prohlídky města pouličního divadla Viktora Braunreitera. Dopravní podnik Karlovy Vary vypraví autovláček, který zaveze návštěvníky i do turisticky atraktivních lokalit. Infocentrum města také opět nabídne turistickou kartu Karlovy VARY REGION CARD, kterou poskytujeme již šestým rokem a za dobu své existence si získala pevné povědomí nejen mezi návštěvníky města Karlovy Vary, ale i celého Karlovarského kraje. Turisté, kteří si v předešlých letech kartu zakoupili, se do regionu vrací a opět využívají jejích služeb. Karta bude pro návštěvníky i v letošním roce za zvýhodněnou cenu. Návštěvník poté může využít desítky míst zcela zdarma, a to jak v Karlových Varech, tak i v celém Karlovarském kraji. Součástí nabídky je zároveň velké množství míst poskytujících slevy na koncerty, divadelní představení, půjčovny, dopravu, služby. Významnou součástí je bezplatná městská doprava v Karlových Varech a v Mariánských Lázních, a to včetně lanovek. Kartu je možné zakoupit v infocentru města nebo online.

Kompletní program můžete najít  od června na našem webu www.mestozazitku.cz nebo www.karlovyvary.cz

Zdroj: Fb – Andrea Pfeffer Ferklová / primátorka města Karlových Varů

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře