Václav Skuhravý, Karlovaráci, volby,

Václav Skuhravý, Karlovarák, srdcař, výborný chlap… Hnutí Karlovaráci si do podzimních komunálních voleb jako svého lídra zvolilo opravdovou osobnost a hokejovou legendu Václava Skuhravého.

Rozhodli jsme se mu položit několik otázek:

Za svůj život jste toho stihl opravdu hodně. Byl jste hokejista, sportovec, kapitán, trenér, zastupitel a teď kandidujete na primátora města Karlovy vary. Jaká z těch všech rolí je pro vás ta klíčová?

To je těžká otázka. Když to zjednoduším, tak všechno co jsem dělal, jsem se vždy snažil dělat naplno a s nadšením. Já osobně se teď ale nejvíc cítím být hlavně Karlovarákem. I když jsem se v Karlových Varech nenarodil, tak za těch dvacet let mi celé město i region opravdu přirostly k srdci.

Pravděpodobně se objeví hlasy, že jste jen sportovní maskot, a že s politikou nemáte žádné zkušenosti. Jste na takové reakce připravený?

Politika není vždy čistá záležitost a já samozřejmě podobné výroky očekávám. Myslím si ale, že nejsem v politice úplný nováček, a co se týče obecně zapojení do veřejného dění, tak bych sám sebe troufl označit za zkušeného matadora. V karlovarském zastupitelstvu jsem od roku 2014, vyzkoušel jsem si roli opozičního i koaličního politika. Poslední volební období jsem i členem rady města. Druhým rokem pravidelně zasedám i v krajském zastupitelstvu Karlovarského kraje a upřímně si myslím, že již nejsem žádný nezkušený nováček.

Co považujete vy osobně za největší politický úspěch v uplynulém volebním období?

Rozhodně je to systematická podpora sportu dětí a mládeže. Tam si myslím, že jsme odvedli opravdu velký kus práce. Naším cílem, respektive cílem našeho hnutí, bylo v co největší možné míře podpořit a zapojit děti do sportovních a pohybových aktivit. V dnešní době je každý nástroj, který děti dostane od počítačů ven důležitý a čím více dětí se bude věnovat sportu, tím zdravější budeme mít i dospělou populaci. Sportování ale podle mě, jak jsem zmínil už výše, není jen o zdravém těle, ale i o sportovním duchu a nějakých základních hodnotách fair play. Děti se díky sportu učí respektovat pravidla, překonávat překážky a hlavně být týmovými hráči. A já jsem rád, že v našem městě děláme maximum pro to, abychom děti ke sportu dostali.

Když jsme připravovali podklady pro tento článek, zaujaly nás informace o tom, že dlouhodobě podporujete například lyžařské zájezdy pro děti. Co vás k takovému kroku vedlo?

Sport je pro mě základní náplň mého života a na různých sportovištích jsem prožil asi většinu svého času. Zároveň mi sport pomohl získat mnoho přátel, vytvořil mi nějaký žebříček hodnot. A to všechny bychom měli dokázat předat i dalším generacím. Bohužel, jsou rodiče, pro které jsou lyžařské kurzy mimo jejich finanční možnosti a jejich děti by tak musely zůstat doma. To mi nepřišlo fér. A pokud máme šanci alespoň takhle něco změnit a někomu pomoci, tak to prostě udělat musíme. Věřím, že si z toho i ty děti odnesou do života to, že silní a velcí musí pomáhat slabším a těm, co to potřebují.

V Karlových Varech se za poslední čtyři roky dokončila celá řada investičních projektů, ale byly spuštěny i projekty zaměřené čistě na zlepšení života ve městě pro široké spektrum skupin obyvatel. Mám teď na mysli například jízdné zdarma v hromadné dopravě. Jaký projekt udělal radost vám?

Je toho opravdu hodně, co se podařilo. Město hodně investovalo do zanedbané sportovní infrastruktury, kompletní rekonstrukcí prošlo hřiště v Sedleci, nyní probíhá rekonstrukce fotbalového hřiště v Drahovicích, určitě všichni sportovci a atleti především ocení připravovanou rekonstrukci atletického stadionu v Tuhnicích.

Po dlouhých letech se podařilo vedení KV Arény nastavit systém hospodaření a navíc se prokázalo, že má tento sportovní komplex obrovský potenciál ve službě veřejnosti.

Dokončili jsme rekonstrukci Sadové kolonády, dokončuje se rekonstrukce Vřídelní kolonády, na magistrátu města byl zřízen Senior point, dále jsme zahájili tradici nového kulturního léta, nastavili jsme spravedlivou podporu kultury a sportu, z důvodu bezpečnosti jsme provedli diagnostiku mostních konstrukcí a takto bych mohl pokračovat donekonečna.

Co byste považoval za největší výzvu do dalšího volebního období?

Zastavení odlivu mladých lidí z našeho města a z regionu. To je naprostý základ pro to, aby se tady něco změnilo. Musíme vytvářet takové město, které bude atraktivní pro mladé rodiny, pro vysokoškoláky. Musíme stavět nové a dostupné bydlení, vytvářet kulturní prostředí pro mladší generace a snažit se myslet více na ty, kdo v našem městě bydlí a vytvářejí z Varů to, co jsou.

Foto: FB – HC Energie Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře