Vedení Karlovarského kraje tají, kolik vyplácí externím spolupracovníkům a poradcům, Krajská koalice, Výběr strategických projektů nebyl transparentní

Zastupitelé MUDr. Jiří Brdlík a Václav Skuhravý, oba zvoleni za hnutí Karlovaráci do zastupitelstva kraje, zůstávají v opozici. Již od začátku naši zastupitelé podporovali sestavení většinové krajské koalice, která bude postavena na důvěře občanů našeho kraje a která bude respektovat výsledky voleb. Stejně tak od počátku jednání vnímáme i možnost zůstat v opozici, protože i opoziční práce je v demokratickém prostředí nutná a nastavuje mantinely vládnoucí koalici.

Náš postoj je od začátku vyjednávání neměnný, neboť jsme několikrát avizovali, že je pro nás nereálná koalice s Piráty. Máme prostě odlišný pohled na svět a na řízení našeho kraje,“ říká Václav Skuhravý.

Naše rozhodnutí se v průběhu koaličního vyjednávání umocnilo i tím, že odmítáme podpořit nárůst pěti placených politiků, kteří budou stát Karlovarský kraj na odměnách desítky milionů korun.

Je pro nás překvapivé, že budoucí „koalice funkcí“ (STAN, Piráti, ODS, KDU-ČSL, SNK 1, Místní, Volba pro město, TOP 09 a MUDr. Josef März) v čele s hejtmanem Petrem Kulhánkem dokázala v době hluboké krize najít v rozpočtu Karlovarského kraje prostředky na tak široké spektrum placených funkcí politiků.

To, že se naši dva zastupitelé MUDr. Jiří Brdlík a Václav Skuhravý rozhodli nepodpořit vznikající širokou krajskou koalici složenou z mnoha politických subjektů neznamená, že nebudou vykonávat svůj zastupitelský mandát svědomitě a zodpovědně.

  • Miroslav Vaněk: Místopředseda hnutí Karlovaráci
  • MUDr. Jiří Brdlík: Zastupitel Karlovarského kraje
  • Václav Skuhravý: Zastupitel Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Populární
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře