Nedodržoval nařízenou karanténu. Hrozí mu až osmileté vězení

Sokolovsku, a také Chebsku, tedy okresům momentálně nejvíce postiženým koronavirem, možná hrozí izolace. Tato zpráva se ve středu 10. února objevila snad ve všech médiích.

O cílených opatřeních pro Karlovarský (a rovněž Královéhradecký) kraj bude vláda jednat ve čtvrtek 11. února. Podle sokolovské starostky Renaty Oulehlové prozatím nepřišla vedení města žádná oficiální zpráva, že na omezení mobility mezi okresy skutečně dojde.“Vývoj související s nepříznivou epidemickou situací samozřejmě velmi pozorně sledujeme, o případných cílených opatřeních ale zatím víme jen z médií. Musíme si počkat na čtvrteční jednání vlády. Šíření koronaviru je samozřejmě třeba zabránit. Ovšem jaká opatření k tomu přijmout, to je třeba zodpovědně zvažovat,” uvedla starostka Renata Oulehlová. S tím, že vedení města bude obyvatele Sokolova ihned informovat o oficiálních rozhodnutích přijatých proti šíření koronaviru.O nových cílených opatřeních proti šíření koronaviru v Karlovarském a Královéhradeckém kraji informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček po středečním zasedání Ústředního krizového štábu. Hamáček však v médiích odmítl, že by se chystalo hermetické uzavření krajů.

Hejtman Petr Kulhánek vysvětluje: “Ve čtvrtek by vláda měla schválit opatření, která se týkají nošení ochranných prostředků a větší kontroly těchto věcí. Omezit by se měl i pohyb obyvatel. Rozhodně ale nepůjde o “úplné uzavření” některých okresů, reálně nejsme ani schopni něco podobného sami zajistit a kontrolovat. Zachován také bude pro občany dojezd do práce, k lékaři a na potřebné nákupy.” O schválených opatřeních budeme informovat. 

Zdroj: Fb – Město – Sokolov a Fb – Karlovarský kraj

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře