Policie, krimi zprávy, zprávy karlovarsko, cizinecká policie
Incident v Karlových Varech – Na základě žádosti Záchranné služby v úterý 30. června letošního roku krátce před 22. hodinou vyjížděla hlídka policistů z obvodního oddělení Karlovy Vary – město k jedné z místních ubytoven, kde následně asistovala při ošetřování zraněného muže.

Policisté s ním následně provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem přes tři promile alkoholu. Poté měla k zasahujícím policistům přijít dvojice osob ve věku 27 a 33 let, která je měla začít bezdůvodně vulgárně napadat. Policisté tyto muže vyzvali, aby zanechali svého jednání. I přes opakované výzvy dvojice osob svého jednání nezanechala a pokračovala ve svém agresivním chování, které se vůči policistům stupňovalo. Z tohoto důvodu policisté proti dvojici osob použili donucovací prostředky hmaty, chvaty a oba muže zajistili.
 
Při zákroku měl k policistům zezadu přijít mladík, který měl na jednoho z policistů zaútočit skleněnou lahví. Tou měl policistu udeřit do horní části těla a následně ho do stejného místa ještě několikrát udeřit pěstí. Policista tohoto pachatele trestné činnosti útočícího na úřední osobu se zbraní v ruce měl okamžitě vyzvat, aby upustil od protiprávního jednání s výstrahou, že jinak bude použito donucovacích prostředků. Ten však na výzvu nereagoval a proto policista užil donucovacího prostředku hrozby namířenou střelnou zbraní. Až po této výzvě uposlechl a z místa odešel.
 
Po zajištění dvojice osob ve věku 27 a 33 let policisté zajistili ještě 40letého muže, který měl v místě události poničit skleněnou výplň vstupních dveří do ubytovny.
 
Sedmadvacetiletý a o šest let starší muž jsou podezřelí ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku a třetí čtyřicetiletý muž ze spáchání přestupku proti majetku. Za přestupek jim může být uložena ve správním řízení pokuta až do výše 50 tisíc korun.
 
Až při následném prověřování případu bylo zjištěno, že pachatelem fyzického napadení policisty byl nezletilý. Ve věci kriminalisté následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání činu jinak trestného násilí proti úřední osobě. Při události nedošlo k žádnému zranění osob. Případem se nyní karlovarští kriminalisté zabývají.

Zdroj: Policie ČR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře