Galerie umění Karlovy Vary zve na jedinečnou výstavu
Jednou z nejzajímavějších akcí během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech bude bezesporu výstava s názvem „Barrandov Studio – 90 let od první klapky“.

Hostům festivalu a dalším milovníkům filmu přiblíží první a zároveň poslední desetiletí v historii barrandovských ateliérů, a to zejména prostřednictvím velkoformátových fotografií, kostýmů a rekvizit. Slavnostní vernisáž se uskuteční v sobotu 1. července od 17 hodin a pro návštěvníky je připravena komentovaná prohlídka nebo také workshop.

Zajímavou expozici doplní projekce, díky níž můžete nahlédnout do zákulisí výroby současných filmů a seriálů, na nichž společně pracovali jak barrandovští tvůrci, tak i ti nejlepší ze společnosti UPP – největšího trikového studia nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Ke shlédnutí bude rovněž dokument, který Barrandov Studio natočilo společně s Českou televizí právě k výročí první klapky. Kromě zajímavých zážitků si z výstavy budete moci odnést „noviny“ s podrobnějšími informacemi jak o začátcích studia, tak i o jeho současnosti.

Slavnostní vernisáž uvedou Jan Samec, ředitel galerie, a Petr Tichý, generální ředitel Barrandov Studia. Ten zároveň společně s filmovými architekty Jindřichem Kočím a Milenou Koubkovou exkluzivně provede hosty výstavou. Od 17:30 hodin si zájemci budou moci v rámci workshopu barrandovského Fundusu kostýmů a rekvizit nazvaného Modistická dílna vyzkoušet výrobu fascinátorů. Samotná výstava bude v galerii k vidění až do 3. září letošního roku.

Zdroj: IPKVK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře