FK Banik Sokolovfotbal mladezdeti

Fotbalový klub Baník Sokolov provozuje už řadu let Fotbalové centrum mládeže Karlovarského kraje. Klub se tak věnuje kolem 240 dětí společně se 35 trenéry, asistenty a vedoucími týmů. FK Baník se ovšem nezaměřuje pouze na fotbalové činnosti, ale přispívá rovněž k pohybové gramotnosti mimo svou členskou základnu pro děti různého věku.

Déle než rok klub velice úzce spolupracuje s mateřskou školkou Pionýrů v Sokolově, kde probíhají každý týden pohybové hry pro předškoláky pod vedením profesionálních fotbalových trenérů. Je kladen důraz na celkovou koordinaci a pohyblivost těla zábavnou formou her a začlenění gymnastických prvků.

Každoročně FK Baník pořádá Mini Cup, který je určen pro všechny sokolovké školky. Děti jsou rozděleny do týmů a systémem turnaje se tři mužstva probojují do finále. Všichni zúčastnění jsou odměněni malými drobnostmi a pro finalisty nesmí chybět medaile a diplomy. Pro většinu dětí je toto první velký sportovní zážitek a velké sportovní ocenění, které by je mělo motivovat k zálibě ke sportu a jeho pravidelnému provozování.

Klub nezapomíná ani na děti školou povinné

Další významnou aktivitou je organizace a realizace velké sportovně vzdělávací projekt „Šikovný školák“, které se každoročně zúčastňuje až 500 dětí z prvních a druhých tříd ZŠ ze Sokolova a přilehlých měst a obcí. Tato akce je již šest let spoluorganizována Nemocnicí Sokolov, která je jedním z hlavních partnerů klubu. Jedná se o regionálně výjimečný projekt, na kterém se také podílí Městská policie Sokolov, Hasičský záchranný sbor a HC Baník Sokolov.

Sokolovští fotbalisté také spolupracují s nejvyššími ročníky základních škol, kam se zástupci klubu vydávají na besedy k volbě povolání.

Zdroj: www.sokolov.cz/

0 0 hodnocení
Hodnocení článku
Mohlo by Vás zajímat
Nejnovější články
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře