Město Sokolov fandí mladému fotbalu, poskytlo mu dotaci

Fotbalový klub Baník Sokolov provozuje už řadu let Fotbalové centrum mládeže Karlovarského kraje. Klub se tak věnuje kolem 240 dětí společně se 35 trenéry, asistenty a vedoucími týmů. FK Baník se ovšem nezaměřuje pouze na fotbalové činnosti, ale přispívá rovněž k pohybové gramotnosti mimo svou členskou základnu pro děti různého věku.

Déle než rok klub velice úzce spolupracuje s mateřskou školkou Pionýrů v Sokolově, kde probíhají každý týden pohybové hry pro předškoláky pod vedením profesionálních fotbalových trenérů. Je kladen důraz na celkovou koordinaci a pohyblivost těla zábavnou formou her a začlenění gymnastických prvků.

Každoročně FK Baník pořádá Mini Cup, který je určen pro všechny sokolovké školky. Děti jsou rozděleny do týmů a systémem turnaje se tři mužstva probojují do finále. Všichni zúčastnění jsou odměněni malými drobnostmi a pro finalisty nesmí chybět medaile a diplomy. Pro většinu dětí je toto první velký sportovní zážitek a velké sportovní ocenění, které by je mělo motivovat k zálibě ke sportu a jeho pravidelnému provozování.

Klub nezapomíná ani na děti školou povinné

Další významnou aktivitou je organizace a realizace velké sportovně vzdělávací projekt „Šikovný školák“, které se každoročně zúčastňuje až 500 dětí z prvních a druhých tříd ZŠ ze Sokolova a přilehlých měst a obcí. Tato akce je již šest let spoluorganizována Nemocnicí Sokolov, která je jedním z hlavních partnerů klubu. Jedná se o regionálně výjimečný projekt, na kterém se také podílí Městská policie Sokolov, Hasičský záchranný sbor a HC Baník Sokolov.

Sokolovští fotbalisté také spolupracují s nejvyššími ročníky základních škol, kam se zástupci klubu vydávají na besedy k volbě povolání.

Zdroj: www.sokolov.cz/

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře