Filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově

Filmový a televizní festival Oty Hofmana – Ve dnech 25. – 30. září 2022 bude Ostrov patřit filmu a jeho tvůrcům, televizním příběhům a především divákům.

Blíží se už 54. ročník Filmového a televizního festivalu Oty Hofmana, který nabídne kromě zážitků na stříbrném plátně také bohatý doprovodný program. Prezidentem festivalu je od letošního ročníku režisér Zdeněk Troška, patronem akce pak herec Pavel Nový. Oba jsou stálicemi festivalu a spojili s ním své aktivity.

Během slavnostního zahájení festivalu organizátoři předají cenu za zvláštní přínos dětské tvorbě herci Bolku Polívkovi. Jde o Zlatou buřinku Oty Hofmana za hereckou a celoživotní tvorbu pro děti. První festivalový večer rozzáří město tradiční ohňostroj.

Na účastníky festivalu v Ostrově čeká okolo 50 projekcí, v soutěži se objeví česká a slovenská hraná tvorba. Uvedeny budou například snímky Tajemství staré bambitky 2, Princ Mamánek, Gump, pes který naučil lidi žít a další. Mimo soutěž budou promítány i dva animované snímky, a to Cesta do trojzemí a Myši patří do nebe.

Součástí doprovodného programu se stanou besedy s filmaři  a dalšími osobnostmi a návštěvníci se mohou těšit i na hudební vystoupení a koncerty.  Ve spolupráci s ČT Edu proběhne  doprovodný seminář pro učitele z Karlovarského kraje. Novinkou bude letos projekt Filmová laboratoř, jehož garantem je umělecký manažer festivalu Lukáš Lerch. Jedná se o workshop, ve kterém děti pod dohledem odborníků vytvoří film, který se bude promítat v závěru akce.

Veškeré informace o programu a další zajímavosti najdete na stránkách festivalu.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře