Ferklová: Jsem přesvědčena, že Karlovy Vary mají zůstat na extraligové mapě, Primátorka Karlových Varů, Andrea Pfeffer Ferklová
Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová (ANO), se dnes prostřednictvím své oficiální facebookové stránky vyjádřila k chystané změně vlastnické struktury hokejového klubu HC Energie Karlovy Vary.

Milí spoluobčané, ráda bych se zde vyjádřila k aktuální situaci v hokejovém klubu HC Energie Karlovy Vary.

V minulých týdnech jsem byla požádána o účast na jednáních týkajících se záchrany hokeje v našem lázeňském městě. Současný majitel klubu Karel Holoubek se totiž rozhodl nabídnout klub k prodeji.

Jsem si jista, že hokej ke Karlovým Varům patří a myslím si, že pokud existuje alespoň malá naděje, že zde zůstane hokej na té nejvyšší úrovni, má smysl jednat a hledat řešení. Řešení, která budou pro všechny zúčastněné strany akceptovatelná a pomohou vyřešit problém.

HC Energie zdaleka není jen extraliga, ale jsou to stovky dětí, které v klubu od mala trénují. Do přípravky totiž přicházejí již čtyřleté děti, aby se naučily bruslit a později i hrát hokej.

A právě děti a mládež každoročně podporujeme dotací z městského rozpočtu. A to je třeba zdůraznit. Městskými penězi nepodporujeme profesionální A tým Energie, ale všechny žákovské a mládežnické kategorie.

Doposud jsme neměli žádnou šanci kontrolovat, jak jsou jeho peníze využívány. Nyní však došlo k tomu, že stávající majitel klubu Karel Holoubek již nechce klub vlastnit a oproti tomu se přihlásil úspěšný podnikatel a manažer, který má zájem klub odkoupit.

Nový majitel si je ale vědom určité nezastupitelné role města Karlovy Vary v podpoře sportující mládeže a proto naprosto otevřeně a transparentně nabídl městu podíl v klubu a možnost kontroly využití městských peněz.

Vážím si férovosti a otevřenosti jednání potenciálního nového majitele karlovarského klubu a přislíbila jsem mu, že nabídku spoluúčasti města v klubu a případné odkoupení podílu projednáme na radě města a následně v zastupitelstvu.

Máme možnost koupit čtyřicetiprocentní klubový podíl za jednorázovou úhradu deseti milionů korun. Vše je zatím ve stadiu nabídky a jednání stále probíhají. Radu města chci požádat o takzvanou alokaci peněz, tedy jakousi nezávaznou rezervaci této částky pro případ, že se s budoucím majitelem na všem dohodneme a odkoupení čtyřicetiprocentního podílu schválí zastupitelé města. Peníze tedy do té doby budou stále na účtu města, nikam se nebudou posílat a nic se z nich nebude platit.

Jsem přesvědčena, že Karlovy Vary mají zůstat na extraligové mapě České republiky, je to velmi důležitý fakt. To, že máme v našem městě extraligový tým je nejen skvělou reklamou pro Karlovy Vary, ale také obrovskou motivací pro ty výše zmíněné sportující stovky děti, které si již odmalička sní svůj sen, jednou za A tým Karlových Varů nastoupit. A právě pro tyhle děti a navíc ještě pro tisíce hokejových nadšenců a fandů z celého kraje a regionu, by mělo vedení města i celé zastupitelstvo o nákupu podílu v klubu uvažovat.

Autor a zdroj: Andrea Pfeffer Ferklová – Oficiální facebooková stránka primátorky města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře