Vyhrožování, omezování osobní svobody, týrání, domácí násilí, vyhrožování,

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého muže a osmačtyřicetileté ženy. Dvojici obvinili ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a muže dále ze spáchání přečinu porušování domovní svobody.

Obviněný muž s ženou měl v období od července roku 2018 do března tohoto roku psychicky týrat svou o tři roky starší družku, se kterou žil i spolu s obviněnou ve společné domácnosti. Po bezdůvodném vyvolání hádky jí měli opakovaně vulgárně urážet a soustavně ponižovat. Kontrolovat měli i její každodenní činnost a citově vydírat výhružkami odebrání jejich společného dítěte.

Obviněný muž měl svou přítelkyni v uvedeném období fyzicky napadat pěstmi, kopy a v několika případech i škrtit. Začátkem března tohoto roku mělo dojít k dalšímu takovému útoku, po kterém musela napadená žena vyhledat lékařské ošetření. Poté, co od dvojice odešla pryč, jí měl obviněný muž v květnu tohoto roku navštívit v jejím bytě, ze kterého přes její opakované výzvy nechtěl odejít. Po téměř hodině měl byt opustit a při tom ženě odcizit mobilní telefon. V případě prokázání viny hrozí obviněné dvojici trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

Zdroj: Policie ČR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře