Důvodem odvolání ředitele KSO není snižování rozpočtu nebo počtu hráčů, uvedl náměstek Trtek

Důvodem odvolání ředitele příspěvkové organizace Karlovarského symfonického orchestru (KSO) není snižování rozpočtu organizace nebo počtu hudebníků. 

„Odvolání ředitele není motivováno snahou orchestr poškozovat, destabilizovat, zasahovat do jeho dramaturgie nebo umělecké činnosti. Nejde ani o tlak na snižování počtu členů orchestru nebo jeho rozpočtu. Stejně tak jsou zveřejněné i podmínky výběrového řízení, a ani v nich není žádné zadání snižovat počet hráčů orchestru nebo jeho rozpočet,” uvedl první náměstek primátorky Tomáš Trtek. 

Karlovy Vary mají za sebou nepříliš příznivý rok, podobně jako ostatní samosprávy přišlo o nemalou část příjmů, naopak nemalé prostředky vydalo na pomoc místním občanům a podnikatelům. V takové době logicky hledá úspory, ale jsou oblasti, jichž se nedotkly. “Při tvorbě letošního rozpočtu jsme vyžadovali snížení nákladů ve vlastním provozu města a i u všech jeho organizací minimálně o deset procent. Výjimkou zůstala pouze sociální oblast a Karlovarský symfonický orchestr. Zde zůstává příspěvek zřizovatele v plné výši loňského roku,“ dodal.

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary, Foto: Facebook

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře