Dopravní podnik Karlovy Vary spouští náborovou kampaň pro nové zaměstnance, zprávy z dopravy, zprávy karlovarsko

Dne 26. června proběhla tisková konference k tzv. Vertikální dopravě, které se zúčastnili za Karlovarský kraj Ing. Jan Bureš, radní pro dopravu, Mgr. Tomáš Trtek – první náměstek primátorky Města Karlovy Vary, Jiří Vaněček, BBA – předseda představenstva a Ing. Lukáš Siřínek – místopředseda představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary.

Na tiskové konferenci bylo oznámeno, že se v současné době finalizuje smluvní dokumentace k zahájení tzv. Vertikální spolupráce – jako jediné řešené varianty pro zajištění krajské veřejné linkové dopravy v režimu základní dopravní obslužnosti pro okres Cheb, Sokolov a část okresu Karlovy Vary od 1. 1. 2024. Jde tak o unikátní spolupráci mezi Karlovarským krajem, Statutárním městem Karlovy Vary a Dopravním podnikem Karlovy Vary, a.s., který bude zajišťovat provoz meziměstských linek na celém území Karlovarského kraje.

Ve hře byly tři varianty a jako nejlepší se nakonec ukázala právě vertikální spolupráce, mezi Karlovarským krajem, městem Karlovy Vary a DPKV. „Karlovy Vary jsou totiž jako jediné město v kraji stoprocentními vlastníky dopravní společnosti,“ vysvětlil Bureš.

Tomáš Trtek předpokládá, že nový způsob zajištění meziměstské dopravy přinese zjednodušení a zkvalitnění celého systému. „Uvědomujeme vážnost a důležitost správného nastavení dopravní obslužnosti pro celý kraj a věřím, že do budoucna se potvrdí, že je tato cesta správná,“ sdělil náměstek.

Na tiskové konferenci byly vůbec poprvé představeny nové nízkoemisní autobusy ROŠERO a SOR na pohon CNG, které právě od 1.1.2024 plně nahradí starší vozový park, který je dnes jednotlivými dopravci provozován. Tyto autobusy bude za Karlovarský kraje přebírat Dopravní podnik Karlovy Vary do 15. 11. 2023.

Tiskovou konferencí Dopravní podnik Karlovy Vary ohlásil zároveň spuštění masivní náborové kampaně pro nové zaměstnance krajské dopravy a deklaroval udržet maximální zaměstnanost pro všechny stávající pracovníky v dopravě.

„Dopravní podnik Karlovy Vary je zárukou solidního a finančně stabilního zaměstnavatele. Naším hlavním cílem je vytvořit kolegům silné a kvalitní zázemí. Dlouhodobě získáváme ocenění na medailových příčkách jako zaměstnavatel regionu do 500 zaměstnanců. Věřím, že záruka jistoty a serióznosti v kombinaci s úplně novým vozovým parkem, přesvědčí mnoho řidičů profesionálů, aby spolu s námi rozjeli novou krajskou dopravu ve standardech 21. století.“ uzavřel předseda představenstva Jiří Vaněček.

„Pro DPKV je toto nová výzva a předpokládáme, že budeme do našich řad přijímat řádově 150 řidičů a cca 10 nových pozic do administrativy, abychom doplnili stávající tým. Věřím, že se společně s kolegy s projektem Vertikální spolupráce ukáže, jak kvalitní a silné zázemí DPKV má, a že dohoda s městem Karlovy Vary a Karlovarským krajem byla tou správnou cestou,“ uvedl Lukáš Siřínek.

Zdroj a foto: FB – DPKV

Všechny reakce:

11

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře