Dopravní podnik Karlovy Vary obnovuje vozový park

Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) pokračuje i v letošním roce v obnově vozového parku

Díky získání finančních prostředků z dotačního titulu IPRÚ ve výši 85 % je tak možné i letos zařadit do provozu nový nízkopodlažní autobus s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Jedná se o vůz značky Scania Citywide LF v délce 12 m, plně nízkopodlažní, se všemi technickými vymoženostmi, na které jsou cestující karlovarskou MHD již zvyklí.

DPKV disponuje v současnosti celkem 94 vozy pro zajištění městské a meziměstské hromadné dopravy v Karlových Varech a okolí. Dále provozuje i dálkovou a zájezdovou dopravu. Provoz karlovarské a ostrovské MHD je ve 100 % zajištěn nízkopodlažními autobusy. Veškerý vozový park v karlovarské MHD je z 52 % tvořen vozy s nízkoemisním ekologickým pohonem, tj. na stlačený zemní plyn. Díky dlouhodobému kontraktu má navíc DPKV zasmluvněnou cenu podstatně nižší, než je v současné době na stojanech CNG. Je to kromě podpory města Karlovy Vary nedílná součást toho, že se cena jízdného doposud nezvyšovala.

„Jsem rád, že se daří dopravnímu podniku úspěšně pokračovat v modernizaci vozového parku i v letošním roce. DPVK získal na nákup nového autobusu dotaci ve výši 5.516.500 Kč, ke které přidal z vlastních zdrojů 973.500 Kč,” říká Tomáš Trtek, náměstek primátorky města Karlovy Vary, do jehož gesce DPKV spadá.

Jiří Vaněček, předseda představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary dodává: „MHD v Karlových Varech zajišťujeme z cca 70 % nízkoemisními nízkopodlažními autobusy. Těší mě, že v tomto trendu pokračujeme i v meziměstské dopravě a zvyšujeme tak našim cestujícím kvalitu a pohodlí i mimo karlovarskou MHD.”

„Nový vůz značky Scania má kratší rozvor náprav, což umožňuje lepší manévrování vozu ve městě. Standardem našich nových vozů je nízkopodlažní vstup, uvnitř busu mohou cestující ocenit klimatizaci, wifi, USB dobíječky nebo obrazovku s grafikou zastávek,” konstatuje Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti. Vozidla jsou rovněž vybavena kamerovým systémem a automatickým počítáním cestujících.

DPKV plánuje i v dalších letech pokračovat s obměnou vozového parku s využitím dotačních prostředků z Evropské unie a ze státního rozpočtu.

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře