Dopravní nehody motorkářů. Došlo k šesti dopravním nehodám
Hned k šesti dopravním nehodám s účastí motocyklů došlo v Karlovarském kraji od pátku 29. července 2022 do neděle 31. července. Naštěstí ani v jednom z případů nedošlo k smrtelnému zranění.

Sedmapadesátiletý řidič motocyklu značky Yamaha jel v pátek kolem 17. hodiny po silnici druhé třídy poblíž Teplé na Chebsku. Po projetí pravotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost mokré vozovce a s motocyklem sjel z pozemní komunikace do příkopu. Při dopravní nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice, kde byl následně hospitalizován. Škoda na poničeném motocyklu byla předběžně odhadnuta na částku přibližně 50 tisíc korun.

V téměř stejnou dobu došlo k dopravní nehodě také na silnici první třídy poblíž Bečova nad Teplou. Teprve jednadvacetiletý mladík na motocyklu značky Yamaha taktéž zřejmě nepřizpůsobil rychlost mokré pozemní komunikaci, vjel do protisměru, kde se srazil s osobním automobilem značky Hyundai. Při této dopravní nehodě došlo k lehkému zranění jednadvacetiletého mladíka, který byl ošetřen Zdravotnickou záchrannou službou. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku přibližně 100 tisíc korun.

Během sobotního dne k žádné dopravní nehodě s účastí motocyklů nedošlo, ovšem v neděli řešili policisté hned čtyři takové dopravní nehody. Krátce po 13. hodině poblíž Nejdku na Karlovarsku mělo dosud nezjištěné osobní vozidlo přejet do protisměru, kde ohrozilo právě projíždějícího pětatřicetiletého řidiče motocyklu značky Yamaha. Ten, aby zabránil střetu s vozidlem, tak měl sjet ze silnice a následně narazit do stromu. Řidič osobního vozidla měl po dopravní nehodě z místa ujet. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění pětatřicetiletého řidiče motocyklu.

V rozmezí pouhé jedné hodiny, konkrétně od 14:20 hodin do 15:20 hodin, mělo dojít v Karlovarském kraji hned ke třem dopravním nehodám s účastí motocyklistů. Poblíž Šabiny na Sokolovsku zřejmě nezvládl devětapadesátiletý řidič motocyklu značky Yamaha po projetí zatáčky řízení, vjel do protisměru a následně příkopu. I v tomto případu naštěstí došlo pouze k lehkému zranění řidiče motocyklu. Tento přestupek policisté z dopravního inspektorátu vyřešili příkazem na místě, tedy pokutou, pro devětapadesátiletého řidiče.

Poblíž Lipové na Chebsku devětašedesátiletý řidič motocyklu značky Suzuki zřejmě taktéž nepřizpůsobil rychlost stavu pozemní komunikace a po projetí zatáčky sjel s motocyklem do příkopu. Řidič byl se svým zraněním letecky transportován do nemocnice v Praze, kde byl hospitalizován.

Čtyřicetiletý řidič motocyklu značky Kawasaki se během jízdy zřejmě dostatečně nevěnoval řízení a poblíž Trstěnic na Chebsku po projetí zatáčky nezvládl řízení. Následně měl prorazit tři plastové zelené balisety, urazit ukotvení pozinkovaných směrových tabulí, přeskočit příkop a po zhruba 80 metrech zastavit v poli. Při dopravní nehodě utrpěl zranění řidič motocyklu i jeho osmatřicetiletá spolujezdkyně. Oba byli letecky transportování do nemocnice v Plzni.

Ve většině případů, pokud jim to tedy zdravotní stav dovolil, se řidiči motocyklů podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. V ostatních případech byl nařízen odběr krve v nemocnici ke zjištění přítomnosti alkoholu.

Přesná příčina a okolnosti těchto dopravních nehod, tedy kromě dopravní nehody v Šabině, jsou předmětem dalšího šetření.

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře