Dopravní nehoda na dálnici D6
Ve čtvrtek 6. ledna letošního roku došlo krátce před 8. hodinou ranní na dálnici D6 k dopravní nehodě.

K té mělo dojít tak, že devětadvacetiletý řidič osobního automobilu značky Škoda zřejmě nepřizpůsobil rychlost vozidla zasněžené pozemní komunikaci a po projetí pravotočivé zatáčky uvedl automobil do smyku. Následně měl vyjet z připojovacího pruhu do průběžného jízdního pruhu dálnice a tím ohrozit třicetiletého řidiče vozidla značky Toyota, který jel ve směru na Karlovy Vary. Řidič automobilu značky Toyota měl na stojící vozidlo značky Škoda zareagovat stržením řízení. Tímto vyhýbacím manévrem měl uvést automobil do smyku, narazit do svodidel, odrazit se zpět na silnici, přitom se otočit kolem své osy a zadní částí vozidla znovu narazit do svodidel. Ke střetu automobilů nedošlo.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění třicetiletého řidiče, který byl Zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice na vyšetření. Oba řidiči se po dopravní nehodě podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která u obou vyšla s negativním výsledkem.

Škoda na poničených vozidlech a poškozených svodidlech a byla předběžně odhadnuta na částku 80 tisíc korun. Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

PREVENCE:

Zima je v plném proudu a náledí i sníh bude nyní poměrně běžným jevem. Z tohoto důvodu je potřeba, aby řidiči přizpůsobili těmto povětrnostním podmínkám styl řízení. Sníh nebo námraza na vozovce oproti suchému asfaltu výrazně snižují trakci pneumatik, a to i zimních. Asfalt souvisle pokrytý ledem je mnohem záludnější i než souvislá vrstva vody v létě. Led totiž můžeme čekat i pod souvislou vrstvou sněhu, kde jej však nevidíme. Náledí se může nacházet i na silnici, která na první pohled nejeví známky námrazy a je černá. Předvídat situaci na silnici je zásadou, která v zimě platí opravdu dvojnásob, neboť povětrnostní podmínky se mohou velmi rychle změnit. Nejznámější a zároveň největší hrozbou jsou mosty, na nichž namrzá asfalt dřív než ve volném terénu. Na dálnicích a silnicích vyšších tříd bývají tyto úseky označeny modrými směrový sloupky či dopravními knoflíky modré barvy. I tak je ale nutné sledovat silnici před sebou a její okolí. Podobné nebezpečí jako mosty skýtá silnice v lese nebo v místech, která leží dlouhodobě ve stínu. Ve volném terénu vás zase může překvapit navátý sníh na silnici. V této uspěchané době by měli všichni řidiči zpomalit, aby se v pořádku vrátili vždy zpět do svých domovů ke svým blízkým.

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře