Dopravně bezpečnostní akce. Policisté zkontrolovali více než 500 řidičů
Dopravně bezpečnostní akce – Ve středu dne 21. září 2022 proběhla po celém Karlovarském kraji dopravně bezpečnostní akce, která byla především zaměřena na kontrolu věnování se řízení motorového vozidla a situaci v silničním provozu ze strany účastníků silničního provozu, zejména řidičů motorových vozidel. 

Policisté v rámci akce kontrolovali také dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů. Dále se hlídky policistů zaměřily na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách, věcech a věnovaly pozornost také prověrce přepravovaných osob a kontrole zavazadlových prostor. 

Akce probíhala od 09:00 hodin do 17:00 hodin. Celkem policisté zkontrolovali více než 500 vozidel, přičemž zjistili 108 přestupků, z nichž 3 oznámili příslušnému správnímu orgánu a ostatní vyřešili uložením příkazu na místě. Nejčastějším přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů, a to ve 28 případech. Dalšími častými přestupky bylo také nepředložení dokladu pojištění odpovědnosti a nevyhovující technický stav vozidla.

Dopravně bezpečnostní akce se zúčastnili také preventisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, a to v rámci celorepublikové kampaně Roadpol Safety Days, která probíhala v období od 16. – 22. září 2022. Hlavním cílem této kampaně je osvěta široké veřejnosti s apelem na NULA úmrtí na silnicích, kterou preventisté mezi všechny účastníky silničního provozu šířili. Apelovali především na jejich zodpovědný přístup, předvídavost, rozvahu a především na ohleduplnost k ostatním účastníkům silničního provozu jako jsou např. cyklisté. Právě tato skupina patří v silničním provozu k těm nejzranitelnějším, proto by mělo být automatické si z důvodu své bezpečnosti před jízdou na kole či koloběžce nasadit cyklistickou helmu.

Zdroj a foto: Policie ČR

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře